Jak szybko pozbyć się tłustej plamy z oleju? Ten minerał ma każdy! Błyskawicznie rozwiąże problem

Przygotowanie potraw w kuchni, a nawet i sam posiłek już nie jednej osobie z pewnością przyniosły szkody w postaci plam na ubraniach lub fartuchach. Plamy z oleju mogą uchodzić za trudne do usunięcia. Mamy jednak niezawodny trik na szybkie pozbycie się plamy.

Dla wielu kucharzy i kucharek tłusta plama z oleju to zmora. Również i dla osób, które lubią rozmaite "soczyste" przekąski. Niestety, ale często samo wypranie ubrania w pralce nie usunie zabrudzenia. Właśnie dlatego, warto znać domowe sposoby na usunięcie plamy z tłuszczu.

Zobacz wideo Płyta indukcyjna - największy pożeracz prądu w domu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Użyj tego produktu z kuchni na plamę z oleju. To może Cię zaskoczyć

Jeśli na Twojej ulubionej bluzce lub fartuszku pojawiła się plama z oleju, nie martw się. Użyj płynu do naczyń, który zdziała cuda! Płyn wetrzyj obficie w plamę miękką ściereczką i spłukuj zimną wodą. Jeśli chcesz w taki sposób wyczyścić białą lub jasną tkaninę, unikaj mocno barwionych płynów.

Co na trudne plamy? Produkty spożywcze, które pokonają plamę z oleju

Produkty spożywcze, które masz w domu, świetnie sprawdzają się również do czyszczenia plam z ubrań. Sól kuchenna, czyli domowy minerał nada się idealnie do wyczyszczenia tłustej plamy, jeśli zadziałasz szybko. Na zabrudzone miejsce wetrzyj odrobinę soli kuchennej za pomocą szczoteczki lub szmatki. Jeśli plama pojawiła się na delikatnej tkaninie, użyj zamiast soli mąki ziemniaczanej. Na tłuste plamy, dobrze może zadziałać również znany napój cola. Plamę należy polać napojem i pozostawić na około godzinę, a następnie wyprać w pralce.

Dobry sposób na stare plamy z oleju. Ten produkt sprawdzi się idealnie

Zdarza się, że plama z oleju zostanie zauważona po kolacji lub na drugi dzień. W takiej sytuacji wspomniane wcześniej sposoby mogą nie pomóc, więc warto skorzystać z niezawodnego octu. Roztwór na bazie octu i alkoholu poradzi sobie nawet z bardzo starymi plamami. Do butelki wlej spirytus i kilka kropel octu, wylej odrobinę mieszanki na plamę i odczekaj, a następnie wypierz.

Więcej o: