Kosztuje tylko kilka złotych, a odżywi paprotkę lepiej niż niejeden nawóz

Paprotka to idealna roślina dla amatorów domowego ogrodnictwa. Nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, jednak nie oznacza to, że można o niej zupełnie zapomnieć. Warto zastosować jeden prosty i tani trik, by bujnie rosła.

Paproć domowa to jedna z łatwiejszych w uprawie roślin. Jej jasno-zielone liście zdobią nasze mieszkania, a dodatkowo pochłaniają wilgoć. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach, by żywo rosła i nie usychała. Możesz zastosować dodatkowe triki, które sprawią, że będzie wyglądać jeszcze piękniej.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o paprotkę? Postaw ją w odpowiednim miejscu

Paprotka, choć prosta w uprawie, bardzo szybko usycha. Z tego powodu nie powinno się jej wystawiać bezpośrednio na słońce. W naturalnym środowisku paproć rośnie w najniższych partiach lasu, gdzie nie otrzymuje dużej ilości światła. W domu ta roślina również woli zacienione stanowiska. Temperatura powinna się utrzymywać na stałym poziomie, bez gwałtownych skoków i przeciągów. Dobrze czuje się w łazience, gdzie ma zapewnioną wysoki poziom wilgotności.

Jak podlewać paprotkę? Wszystko zależy od pory roku

Częstotliwość podlewania paproci jest uzależniona od pory roku i warunków pogodowych. Latem, w upalne dni, warto nawadniać ją 2-3 razy w tygodniu, aby nie uschła. W zimie można ograniczyć podlewanie do jednego dnia w tygodniu. Dodatkowo paprotka lubi być zraszana. W jej naturalnym środowisku panuje wysoka wilgotność powietrza. Pryskaj jej liście wodą letnią, najlepiej przefiltrowaną, by nie zostawiała na liściach śladów kamienia.

Wypróbuj ten trik, a paprotka będzie bujnie rosła. Potrzebujesz tylko jednego produktu

Aby paprotka wypuszczała długie, zielone liście, warto ją nawozić co dwa tygodnie. Nie musisz z tego powodu kupować specjalnych środków w sklepie ogrodniczym. Wystarczy, że masz w domu czarną herbatę. Ten napój zawiera cenne składniki odżywcze, takie jak kofeina, flawonoidy i taniny. Ochronią twoją roślinę przed szkodnikami, wzmocnią korzenie i poprawią jej wzrost. Wystarczy, że po zaparzeniu herbaty ponownie zalejesz fusy wodą. Odczekaj, aż napar wystygnie i podlej nim paprotkę.

Więcej o: