"Kevin sam w domu" ponownie zgromadził miliony widzów przed telewizorami. Znamy wyniki oglądalności

"Kevin sam w domu" jak co roku zgromadził przed telewizorami liczną widownię. Kultowy film z lat 90. zapewnił telewizji Polsat, która wyemitowała w Wigilię amerykańską produkcję pozycję lidera rynku telewizyjnego. Sprawdź, ilu widzów zasiadło przed telewizorem, aby śledzić historię zaradnego chłopca, którzy przechytrzył włamywaczy.

"Kevin sam w domu" to produkcja, która jako pierwsza pojawia się nam w głowie, kiedy myślimy o filmach świątecznych. Popularność tego amerykańskiego obrazu potwierdzają wyniki. W tym roku film o przygodach Kevina, który tuż przed świętami zostaje sam w domu i musi poradzić sobie z włamywaczami, którzy chcą wtargnąć do jego posiadłości, polscy widzowie mogli obejrzeć na antenie telewizji Polsat. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Bez jakich filmów nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia? [Popkultura]

Ile osób obejrzało "Kevina samego w domu" w wigilię? Widzów było mniej niż w ubiegłym roku 

Film z 1990 roku w reżyserii Chrisa Columbusa wyemitowano w piątek 24 grudnia o godzinie 20. Obejrzało go w tym roku 3,75 mln widzów - poinformował portal wirtualnemedia.pl. W czasie emisji familijnego filmu, Polsat był liderem rynku telewizyjnego. Choć to właśnie "Kevin sam w domu"w Wigilię przyciągnął przed telewizory najwięcej widzów, to w 2022 roku obejrzało go mniej osób niż w ubiegłym roku. W 2021 roku obejrzało go 4,2 miliony widzów. Portal informacyjny poświęcony mediom przypomina, że w ostatnich latach "Kevina samego w domu" najwięcej osób obejrzało w 2018 roku - było to wówczas 4,51 mln widzów

Ciekawostki o "Kevinie samym w domu". Tego możesz nie wiedzieć o tej produkcji 

Rolę włamywaczy - Harry'ego Lime odrzucili m.in. Rowan Atkinson, Danny DeVito, Phil Collins i Robert De Niro. Finalnie kultową postać zagrał Joe Pesci. Do roli Katie McCallister także brano pod uwagę wiele aktorek m.in. Diane Keaton, Jodie Foster, Michelle Pfeiffer czy Kirstie Alley. Zdjęcia do filmu rozpoczęto w walentynki, 14 lutego 1990 roku, a ostatni dzień na planie odbył się do 16 maja tego samego roku. Początkowo muzykę do filmu miał skomponować Bruce Broughto jednak został zastąpiony przez Johna Williamsa.

Więcej o: