Rośliny do łazienki bez okna. Nie musisz mieć salonu kąpielowego, by poczuć się jak w SPA

Najlepsze kwiaty do łazienki, które uwielbiają wilgoć i cień? Zobacz rośliny idealne do łazienki bez okna. Nie przeszkadza im zacienienie, dlatego świetnie sprawdzą się w tym pomieszczeniu. W dodatku uwielbiają wilgoć, której będą tam mieć pod dostatkiem.

Te kwiaty idealnie sprawdzą się w każdej łazience. Nie przeszkadza im cień czy wilgoć, które panują w pomieszczeniu. Można nawet powiedzieć, że te dwa czynniki, doskonale wpływają na rozwój tych roślin. Sprawdź, który kwiat odpowiada ci najbardziej. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Rośliny idealne do łazienki bez okna? Postaw na bluszcz!

Bluszcz to niesamowita roślina. Choć rzadko wypuszcza kwiaty, to doskonale radzi sobie w półcieniu, który zwykle panuje w łazience. Co więcej, bardzo potrzebuje wysokiego poziomu wilgoci, który również może zapewnić to pomieszczenie. W dodatku bluszcz jest idealną rośliną dla początkujących. Rzadko choruje, a w dodatku ma niskie wymagania co do pielęgnacji.

 

Najlepsze kwiaty do łazienki. Skrzydłokwiat sprawdzi się doskonale

Skrzydłokwiaty doskonale poradzą sobie w łazience. Nie przeszkadza im słaba dostępność światła, a wysoki poziom wilgoci panujący w pomieszczeniu, bardzo im sprzyja. W dodatku nadadzą łazience eleganckiego wyglądu. Pamiętaj jednak, aby latem przestawić roślinę w miejsce, gdzie otrzyma trochę więcej światła. W tym okresie będzie potrzebować do trochę więcej. Jednak przez pozostałą część roku, może spokojnie ozdabiać twoją łazienkę.

 

Jaki kwiat będzie najlepszym wyborem do łazienki? Zielistka to idealna roślina dla nowicjuszy

Kolejną doskonałą rośliną do łazienki jest zielistka. Cień nie ma dla niej zbyt wielkiego znaczenia. Podobnie wilgoć nie powinna zaburzyć rozwoju rośliny. Choć roślina nie kwitnie często, to warunki, w których żyje, nie mają na to aż tak wielkiego wpływu, jak może się wydawać. Z tego powodu zielistka jest idealnym wyborem do łazienki. 

 
Więcej o: