Wystarczy tylko jedna szklanka dziennie. To najlepszy sposób na pobudzenie i dostarczenie witamin

Wiele osób wraz z porannym budzikiem od razu kieruje się do czajnika lub ekspresu, aby przygotować sobie kawę. To właśnie ten napój pity jest przez miliony osób w całym kraju oraz na świecie. Dowiedz się, czym możesz zastąpić kawę!

Kawa to napój znany na całym świecie przyrządzany z palonych i zmielonych lub poddanych instantyzacji ziaren kawowca. Niestety, ale kawa nie należy do najzdrowszych nawyków, jakie wykształciła sobie ludzkość. Właśnie dlatego warto wiedzieć, czym można zastąpić kawę, aby zadbać o swój organizm.

Zobacz wideo Ciasto metrowiec - wiele warstw i jeszcze więcej kawałków

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ten napój również pobudzi Cię rankiem. Zdrowy zamiennik kawy

Codzienne picie kawy może mieć złe skutki na nasze zdrowie, dlatego warto spróbować zmienić swoje nawyki i zamiast kawy zacząć pić np. zieloną herbatę! Zaparzaj napój przez około 2-3 minuty, po tym czasie możesz dodać do smaku kawałek cytryny, sok lub miód. Po wypiciu takiej herbaty Twój organizm z pewnością zostanie ponudzony i będzie gotowy na dalszy dzień, oczywiście zaraz po pożywnym śniadaniu!

garnek z wodą do gotowania parówek Zamiast wylewać ją do zlewu, dodaj do kąpieli! Sposób na gładką skórę

Dodaj to do wody rano, aby zadbać o swoje zdrowie

Picie kawy co rano może działać czasami niczym placebo. Zastanów się, czy od razu po przebudzeniu potrzebujesz aż tak silnej dawki kofeiny? Może warto spróbować zmienić swoje przyzwyczajenia i spróbować, zamiast kawy pić co rano wodę z cytryną. Odrobinę soku z cytryny wyciśnij do szklanki i zalej zimną lub ciepłą wodą. Do smaku możesz dodać miód lub miętę. Przygotowanie takiego napoju zajmuje dosłownie chwilę, więc nie będziesz marnować czasu rano. Woda z cytryną ma świetne właściwości, np. przyspiesza proces wydalania toksyn z organizmu.

Internetowa wyszukiwarka Czy wiesz co znaczy twoje nazwisko? Słownik, z którego się dowiesz

Dodaj ten korzeń do herbaty rano. Zadziała pobudzająco i rozgrzewająco

Rankiem do gorącej herbaty, warto dodać sobie kawałek korzenia z imbiru, który rozgrzeje organizm i pobudzi do działania! Imbir ma wiele właściwości dobroczynnych dla naszego organizmu i jest bardzo smaczny! Taki napój rankiem będzie lepszą opcją dla organizmu niż codzienne picie kawy, jeśli oczywiście nie masz alergii na tę roślinę.

Więcej o: