Wlej jeden składnik i spryskaj szyby w aucie. Skrobaczka już będzie ci do niczego potrzebna!

Zima potrafi zaskoczyć kierowców, o czym dowiadujemy się praktycznie co roku. Oblodzone drogi, zaspy i zamarznięte szyby to tylko niektóre z problemów czyhających na kierowców. Sprawdź jak w łatwy sposób usunąć szron z szyb bez skrobaczki.

Zima w Polsce nadal trwa i wciąż zdarza się, że kierowcy rankiem są zaskoczeni szronem na szybach samochodu. Ujemne temperatury sprawiają, że wiele z nas spóźnia się do pracy, ponieważ męczy się ze skrobaniem szyb. Jednak można tego uniknąć! Poznaj sposoby na usunięcie szronu z szyb samochodu raz-dwa! 

Zobacz wideo Śnieg na samochodzie. Mandat może wynieść 3 tys. zł

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dodaj ten składnik do wody. Usunięcie szronu będzie łatwe

Domowe sposoby potrafią zdziałać cuda, a tak jest też w przypadku oszronionych szyb w samochodzie. Jeśli nie chcesz skrobać szronu skrobaczką, możesz przygotować sobie w domu miksturę, która w mig usunie szron z szyb. Na początek uszykuj sobie butelkę ze spryskiwaczem, wodę destylowaną i alkohol, może być np. denaturat. Do wody dodaj alkohol w proporcji 1:3 i wymieszaj. Tak przygotowaną miksturą spryskaj szyby, odczekaj kilka minut i wytrzyj wszystko ściereczką. Po spryskaniu szyb możliwe, że lód odejdzie sam bez konieczności używania szmatki.

Co zrobić, jeśli prezent okazał się nietrafiony? Możesz go zwrócićŚwiąteczny prezent cię rozczarował? UOKiK przypomina o terminach zwrotu

Zimowe perypetie z samochodem. Oto rozwiązania na Twoje problemy

Zima potrafi dostarczyć kierowcom wielu nerwów, bez wątpienia jest to trudny czas. Zamarznięte wycieraczki, zamki czy lusterka to tylko niektóre z problemów, które mogą spotkać kierowcę rano przed wyjazdem do pracy. Warto więc wiedzieć, co zrobić w takiej sytuacji, aby nie tracić czasu i nie spóźnić się np. na ważne spotkanie. Poniżej przedstawiamy szybkie i efektywne sposoby na rozwiązanie problemu:

  • Zamarznięte lusterka: przed wyjściem z domu do woreczka foliowego wlej cieplej wody i zamknij suwakiem lub zwiąż. Taki woreczek przyłóż do lusterka i voilà!
  • Zamarznięty zamek: gdy w środku zamka znajduje się lód, możesz spryskać miejsce płynem do dezynfekcji, który w dzisiejszych czasach z pewnością masz gdzieś w domu. Płyn rozpuści migiem lód znajdujący się w zamku.
  • Zamarznięte wycieraczki: wycieraczki, które zamarzły możesz potraktować tak samo, jak zamarznięte lusterka, czyli przyłożyć do nich woreczek z ciepłą wodą. 
Więcej o: