Jak usunąć grzyb ze ściany? Weź 10 zł i idź do apteki. Efekt? Ściany jak po malowaniu

Grzyb na ścianie w domu to problem nieestetyczny i niebezpieczny dla zdrowia. Ryzyko jego pojawienia się zmniejsza dobra wentylacja pomieszczeń. Czasami jednak ciemne naloty i tak się pojawiają. Jak sobie z nimi radzić? Zdradzamy sprawdzone domowe sposoby na grzyba na ścianie, na które wydasz zaledwie kilka złotych.

Grzyb na ścianach pojawia się w wyniku zbyt wysokiego poziomu wilgoci, dlatego często możemy zauważyć go w kuchniach czy łazienkach. Może on jednak pojawić się w niemal każdym innym pomieszczeniu. Ciemny nalot nie wygląda ładnie, a co więcej może być niebezpieczny. Ponadto obecność grzyba wiąże się z charakterystycznym nieprzyjemnym zapachem. Na szczęście problem ten można rozwiązać domowymi sposobami, bez konieczności wydawania pieniędzy na drogie środki.

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Grzyb na ścianie a zdrowie. Czy grzyb na ścianie jest szkodliwy dla zdrowia?

Pierwszymi negatywnymi objawami przebywania w pomieszczeniu z grzybem są zazwyczaj zmęczenie, ból głowy, żołądka, katar, zapalenie zatok, drętwienie rąk i nóg, a także nasilające się problemy z utrzymywaniem równowagi. Niektórzy zauważają również podrażnienie oczu lub wysypkę na skórze. Jeśli problem będzie ignorowany przez długi czas, zmiany zdrowotne mogą być nawet poważniejsze.

Żółte zacieki, osad i kamień w wannieJak usunąć żółte zacieki na wannie? Świetny sposób na wybielenie za 3 zł

Jak zwalczyć grzyba na ścianie? Pomoże ten produkt z apteki

Bardzo skutecznym sposobem na walkę z grzybem na ścianie jest olejek herbaciany, który kupimy w aptece za kilka złotych. Wystarczy, że połączysz 2 łyżeczki olejku herbacianego z dwiema szklankami wody. Otrzymany roztwór przelej do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj powierzchnie z grzybem, a następnie pozostaw na 3 dni. Po tym czasie ścianę należy umyć wodą z mydłem i dokładnie wysuszyć. Metoda ta wymaga nieco cierpliwości, ale olejek doskonale odkaża i pozostawia przyjemny zapach.

Kwiaty do łazienkiNajlepsze kwiaty do łazienki, które kochają wilgoć. Będą kwitły cały rok

Domowe sposoby na grzyb na ścianie? Zajrzyj do kuchennej szafki

Dobrze znany z właściwości dezynfekujących jest też ocet spirytusowy, więc śmiało możemy po niego sięgnąć w przypadku grzyba na ścianie. Tym razem należy wymieszać ocet z wodą w proporcjach 4:1, a roztwór ponownie przelać do butelki ze spryskiwaczem. Zanieczyszczoną grzybem ścianę dokładnie spryskaj i odczekaj godzinę. Po upływie tego czasu powierzchnię wyszoruj i osusz.

Więcej o: