Jak usunąć grzyb ze ściany? Weź 10 zł i idź do apteki. Efekt? Ściany jak po malowaniu

Grzyb na ścianie w domu to problem nieestetyczny i niebezpieczny dla zdrowia. Ryzyko jego pojawienia się zmniejsza dobra wentylacja pomieszczeń. Czasami jednak ciemne naloty i tak się pojawiają. Jak sobie z nimi radzić? Zdradzamy sprawdzone domowe sposoby na grzyba na ścianie, na które wydasz zaledwie kilka złotych.

Grzyb na ścianach pojawia się w wyniku zbyt wysokiego poziomu wilgoci, dlatego często możemy zauważyć go w kuchniach czy łazienkach. Może on jednak pojawić się w niemal każdym innym pomieszczeniu. Ciemny nalot nie wygląda ładnie, a co więcej może być niebezpieczny. Ponadto obecność grzyba wiąże się z charakterystycznym nieprzyjemnym zapachem. Na szczęście problem ten można rozwiązać domowymi sposobami, bez konieczności wydawania pieniędzy na drogie środki.

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Grzyb na ścianie a zdrowie. Czy grzyb na ścianie jest szkodliwy dla zdrowia?

Pierwszymi negatywnymi objawami przebywania w pomieszczeniu z grzybem są zazwyczaj zmęczenie, ból głowy, żołądka, katar, zapalenie zatok, drętwienie rąk i nóg, a także nasilające się problemy z utrzymywaniem równowagi. Niektórzy zauważają również podrażnienie oczu lub wysypkę na skórze. Jeśli problem będzie ignorowany przez długi czas, zmiany zdrowotne mogą być nawet poważniejsze.

Jak zwalczyć grzyba na ścianie? Pomoże ten produkt z apteki

Bardzo skutecznym sposobem na walkę z grzybem na ścianie jest olejek herbaciany, który kupimy w aptece za kilka złotych. Wystarczy, że połączysz 2 łyżeczki olejku herbacianego z dwiema szklankami wody. Otrzymany roztwór przelej do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj powierzchnie z grzybem, a następnie pozostaw na 3 dni. Po tym czasie ścianę należy umyć wodą z mydłem i dokładnie wysuszyć. Metoda ta wymaga nieco cierpliwości, ale olejek doskonale odkaża i pozostawia przyjemny zapach.

Domowe sposoby na grzyb na ścianie? Zajrzyj do kuchennej szafki

Dobrze znany z właściwości dezynfekujących jest też ocet spirytusowy, więc śmiało możemy po niego sięgnąć w przypadku grzyba na ścianie. Tym razem należy wymieszać ocet z wodą w proporcjach 4:1, a roztwór ponownie przelać do butelki ze spryskiwaczem. Zanieczyszczoną grzybem ścianę dokładnie spryskaj i odczekaj godzinę. Po upływie tego czasu powierzchnię wyszoruj i osusz.

Więcej o: