Zamiast się na niej poślizgnąć, to zalej ją wodą! Skorzystają na tym m.in. buty i twarz

Ten produkt najczęściej ląduje w koszu tuż po konsumpcji. Kojarzy nam się często z kreskówkami w telewizji, w których pewna osoba wywraca się i upada z hukiem na ziemie, a powodem jest leżąca skórka po bananie. Jak się okazuje, skórka od banana ma świetne właściwości i można ją wykorzystać.

Wiele z nas, gdy sięga po banana, jego skórkę po zjedzeniu wyrzuca do kosza na śmieci. Okazuje się, że to błąd, ponieważ można ją wykorzystać do stworzenia pewnego produktu. Naukowcy podpowiadają, co można zrobić ze skórką od banana. Dowiedz się więcej, czytając artykuł i również bądź osobą z ideą zero waste!

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie wyrzucaj skórki od banana. Wykorzystaj ją do tego

Skórka od banana może posłużyć jako główny składnik do zrobienia mąki. Naukowcy twierdzą, że wysuszone i zmielone skórki tych owoców mogą być używane jako zamiennik mąki np. do wypieków. Ciasta, które tworzone zostały na bazie mąki ze skórki banana, mają dużo wartości odżywczych, takich jak np. magnez czy potas.

Co zrobić, jeśli prezent okazał się nietrafiony? Możesz go zwrócić Świąteczny prezent cię rozczarował? UOKiK przypomina o terminach zwrotu

Eliksir młodości ze skórki od banana? To może Cię zaskoczyć

Jak się okazuje, skórka od banana ma naprawdę wiele zastosowań, o których nie wiemy. Jednym z zastosowań jest wykorzystanie jej jako maseczki na twarz! Banan ma w sobie wiele potasu, magnezu, żelaza, witaminy A oraz C, a dzięki temu skóra zostaje odżywiona. Aby przygotować taką maseczkę, wystarczy, że resztki banana, które pozostały na skórce zetrzesz nożykiem lub widelcem do miseczki i nałożysz na twarz.

Żółte zacieki, osad i kamień w wannie Jak usunąć żółte zacieki na wannie? Świetny sposób na wybielenie za 3 zł

Skórka od banana do butów? Sprawdź, jakie ma zastosowanie

Skórka od banana nada się świetnie jako środek do polerowania butów! Jeśli skórka jest jeszcze dość sztywna, gdy zjesz owoc, możesz zacząć pocierać delikatnie nią o wierzch butów, a efekty zobaczysz po chwili! Buty będą błyszczeć i wyglądać jak nowe! Jednak pamiętaj, że ten sposób nie nada się do butów zamszowych.

Więcej o: