Czy do Polski wróci zima? Na wschodzie temperatury osiągają nawet -50 stopni Celsjusza

Na wschodzie, temperatury sięgają nawet -50 stopni Celsjusza. Choć na terenie Polski, na razie nie widać zimy, to warto pamiętać, że wciąż trwa. W niektórym miejscach na świecie śnieg niskie temperatury to prawdziwe utrapienie, a zima w Ameryce to prawdziwa katastrofa. Czy i do Polski wróci zima?

Na północnej półkuli wciąż trwa zima. Choć nie w każdym miejscu można ją poczuć, to jednak w niektórych miejscach jest ona naprawdę uciążliwa. Na wschodzie temperatury sięgają nawet -50 stopni Celsjusza. Czy Polsce również grożą takie warunki? Odpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwumetrowy bałwan-olbrzym na środku drogi w Lesznie. Policjanci musieli się z nim rozprawić.

Na wschodzie temperatury sięgają nawet -50 stopni Celsjusza. Czy do Polski wróci zima?

Zima trwa w najlepsze, o czym przekonuje się cały Bliski Wschód. W niektórych miejscach temperatury są rekordowo niskie. Ogromne mrozy panują w Rosji, Chinach, czy też Kazachstanie. Na terenie Himalajów, można było zaobserwować spadek temperatury do około -40 stopni Celsjusza. Jednak najniższa temperatura wystąpiła w  rosyjskim miasteczku Delyankir. Odnotowano tam -50 stopni Celsjusza. Aktualnie możemy obserwować, że większość najniższych temperatur występuje na terenach Rosji. Czy istnieje jednak szansa, że również w Polsce będzie można odczuć tak wielkie mrozy? Temperatura spadnie jeszcze poniżej zera.

Czy w Polsce będzie mróz? Temperatura spadnie jeszcze poniżej zera

Jak Informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, aktualnie mróz został prawie całkowicie wypchnięty z Europy. Nie oznacza to jednak, że nie doświadczymy go już tej zimy. W Polsce będzie można odnotować nawet około 16 stopni Celsjusza. Ponadto, w najbliższym czasie, będziemy musieli mierzyć się raczej z deszczem niż śniegiem. Jednak już niedługo nastąpi delikatne ochłodzenie. W okolicy Święta Trzech Króli temperatura spadnie poniżej zera. Jednakże będzie można jej doświadczyć jedynie w nocy.

Więcej o: