Jak wyczyścić przypalone żelazko? To niezawodny sposób, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze

Jak wyczyścić przypalone żelazko? Prasowanie koszul, firan czy obrusów na święta mogło spowodować, że żelazko uległo przypaleniu. Takim sprzętem lepiej nie prasować innych ubrań, aby ich nie zniszczyć. Sprawdź świetne sposoby na doczyszczenie żelazka i zaoszczędź pieniądze.

Żelazko to sprzęt w domu, który bardzo się przydaje, szczególnie gdy wychodzimy na imprezę, czy ważną kolację. Niestety zdarza się, że na żelazku pojawi się przypalenie, co zrobić w takiej sytuacji? Jakie są sposoby na przypalone żelazko?

Zobacz wideo Ułatwiamy prasowanie, czyli krochmal w sprayu i sposoby na przypalone lub zepsute żelazko

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na przypalone żelazko. Ten produkt z kuchni usunie przypalenie

Produkt z kuchni, który poradzi sobie z wieloma zabrudzeniami to oczywiście ocet! Do wyczyszczenia żelazka octem potrzebujesz dodatkowo delikatnej ściereczki, na którą wylejesz odrobinę octu. Ściereczką delikatnie pocieraj stopę żelazka, aż zobaczysz efekty. Jeśli taki sposób nie działa zbyt dobrze, możesz przygotować pastę, mieszając ze sobą dwie łyżki sody oczyszczonej z łyżeczką octu. Ściereczkę namocz w paście i pocieraj, a następnie zmyj wszystko wodą demineralizowaną.

Jak wyczyścić stopę żelazka? Użyj tego owocu

Jeśli prasujesz ubrania i zauważysz, że stopa żelazka została przypalona, możesz użyć sposobu z cytryną. Sok z cytryny wyciśnij do miseczki i zamocz w niej ściereczkę, a następnie ciepłe jeszcze, lecz nie gorące żelazko przyciśnij do ścierki i prasuj. Po wszystkim przetrzyj stopę żelazka i usuń resztki brudu. Ten sposób sprawdzi się przy delikatnych przypaleniach.

Czyszczenie mocno przypalonego żelazka. Te sposoby pomogą

Jeśli Twoje żelazko jest naprawdę mocno przypalone, możesz skorzystać jeszcze z domowego sposobu ze świecą parafinową. Czynność ta jest nieco żmudna, ale często przynosi zadowalające efekty. Białą, parafinową świecę owiń ściereczką i potrzyj nią lekko nagrzane żelazko w miejscach, w których widzisz przypalenie. Jeśli ten domowy sposób nie poradził sobie z przypaleniem, warto wybrać się do sklepu po detergent skierowany stricte do czyszczenia żelazka.

Więcej o: