Aby otrzymać prawo jazdy, należy mieć ukończone 18 lat i oczywiście zdać egzaminy. Liczy się zarówno egzamin teoretyczny, jak i praktyczny, który ostatecznie dowodzi, że osoba aspirująca do otrzymania uprawnień jest na to gotowa i nie stanowi zagrożenia na drodze. Wiele dodatkowych uprawnień można uzyskać z pozoru niewielkim kosztem. Przykładem jest to za 170 złotych.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Kierowcy, którzy otrzymali prawo jazdy kategorii B nie tylko mogą prowadzić auto, ale też kierować innymi pojazdami, o czym wiele osób nie ma pojęcia. Zaliczamy do nich:
Mówiąc w skrócie, chodzi o wszystkie pojazdy z dopuszczalną masą całkowitą do 3,5 t.
Powyższa lista uwzględnia pojazdy, które są nazywane m.in. lekkimi. To odróżnia je od innych, na których poruszanie się po drodze musimy mieć już odpowiedni dokument. Wakacyjna przyczepa kempingowa, czy laweta do transportowania samochodu może być transportowana wyłącznie przez kierowcę z kategorią B i specjalnym kodem 96. Mówi o tym Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 20 maja 2016 roku w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz.U. z 24 maja 2016 r. poz. 702).
Aby otrzymać to pozwolenie, wystarczy mieć ukończone 18 lat i prawo jazdy kategorii B. Wówczas, kierowca może udać się na egzamin państwowy, którego koszt wynosi jedynie 170 złotych.