Bawiła widzów, jako dziewczynę Jasia Fasoli. Jak wygląda dzisiaj? Zmieniła się nie do poznania!

Jasia Fasolę pokochały miliony widzów, a fenomen ten nie ominął Polski. Wierni fani niewątpliwie pamiętają też jego dziewczynę. Jak aktorka odgrywająca jej rolę wygląda dzisiaj? Możemy się o tym przekonać, oglądając specjalny dokument "Jaś Fasola - sto lat!".

"Jaś Fasola" to brytyjski serial komediowy, który był emitowany w latach 1990-1995 przez stację ITV. W tym czasie powstało jedynie 14 odcinków, jednak to wystarczyło, by tytułowy bohater podbił serca widzów. Bean to oczywiście niejedyna postać w serialu. Wśród jego towarzyszy niewątpliwie wyróżniła się jego dziewczyna, Irma Gobb. W jej rolę wcieliła się aktorka Matilda Ziegler.

Zobacz wideo Najsłynniejsze wpadki w filmach, serialach i nie tylko! Czy naprawdę nie dało się ich uniknąć?

Interesują cię ciekawostki popkulturowe? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Związek Jasia Fasoli i Irmy Gobb. Jak wyglądały ich losy w serialu?

Matilda Ziegler pojawiła się w czterech odcinkach oryginalnej produkcji, ale nie we wszystkich z nich grała Irmę. Wcieliła się również w kelnerkę, matkę i policjantkę. Niemniej to właśnie Irma miała największy wpływ na losy Beana. Odznaczała się ona stereotypowym wyglądem skromnej bibliotekarki w okularach, choć nie można nazwać ją nieśmiałą. Niestety, jej związek z Beanem nie zakończył się szczęśliwie. Irma oczekiwała oświadczyn, a gdy tego się nie doczekała, podjęła decyzję o porzuceniu swojego partnera.

Dokument "Jaś Fasola – sto lat!". Matilda Ziegler opowiada o swojej roli po latach

Irma Gobb jest wspominana bardzo pozytywnie przez osoby pracujące przy produkcji serialu. Sama Ziegler zauważa, że zarówno Bean, jak i Irma są postaciami dość egocentrycznymi, co prawdopodobnie przyczyniło się do ich dobrego dopasowania. Z materiału dokumentalnego możemy również dowiedzieć się o kilku ciekawostkach z planu filmowego dotyczących m.in. odcinka bożonarodzeniowego.

Fragment poświęcony Irmie dostępny jest do obejrzenia na portalu YouTube.

 

Matilda Ziegler i jej kariera aktorska. Gdzie można ją zobaczyć?

Choć filmografia Ziegler nie jest bardzo obszerna, to aktorka wciąż pozostaje aktywna. W 2008 można było oglądać ją w serialu kostiumowym "Z Lark Rise do Candleford", gdzie wcieliła się w postać Pearl Pratt. Natomiast w 2020 zagrała niewielką rolę w filmie "Sekcja rytmiczna".

Więcej o: