Jak pozbyć się myszy z domu i garażu? Te sposoby kosztują grosze! Przepędzą je szybko i skutecznie

Jak pozbyć się myszy z domu? Humanitarne i skuteczne sposoby nie zawsze idą w parze. Wiele osób stosuje takie metody jak pułapka na myszy, czy żywołapka na myszy. Higiena i bezpieczeństwo wręcz nakazuje, aby zacząć działać, gdy zauważysz mysz w mieszkaniu. Podpowiadamy, jak sprawić, aby uciekły w popłochu.

Nieproszeni goście każdego roku odwiedzają przydomowe piwnice lub pomieszczenia w domach, a mowa oczywiście o myszach. Te małe gryzonie mogą wydawać się dla niektórych osób słodkie, jednak mogą również wyrządzić naprawdę wiele szkód w piwnicy czy w domu. Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz pozbyć się gryzoni z mieszkania.

Zobacz wideo Kinia wyznała, że nawiązała dobry kontakt ze zwierzętami

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Skąd biorą się myszy w domu? To może sprawić, że poczują się zaproszone

Jeśli zauważysz mysz w swoim mieszkaniu, na początku zastanów się, co może sprawiać, że Ci nieproszeni goście pojawili się w domu. Najczęstszą przyczyną pojawienia się myszy w domu są zimne dni i noce. Myszy szukają ciepłych miejsc wraz z jedzeniem. Właśnie dlatego sprawdź od razu szafki z żywnością, ponieważ to właśnie tam mogą chować się gryzonie. Jeśli przy kuchni masz piwnicę lub spiżarnię, również należy dokładnie ją sprawdzić. Osoby mieszkające na wysokich piętrach niestety nie unikną myszy w 100 procentach, ponieważ mają one świetne zdolności wspinania się po murach. Sprawdź również, czy w ścianach i listwach nie masz dziur.

Obowiązek czipowania psów. Od kiedy będzie obowiązywać? Minister rolnictwa przekazał szczegóły - zdjęcie ilustracyjneCzipowanie psów. Od kiedy będzie obowiązywać? Kto za to zapłaci?

Żywołapka na myszy, czy pułapka na myszy? Poznaj najlepsze sposoby

Pozbycie się myszy to proces, do którego musisz się przygotować, a szczególnie swoją cierpliwość. Domowe sposoby na pozbycie się myszy są humanitarne i związane najczęściej z zachowaniami odstraszającymi. Te sposoby warto wypróbować, gdy masz myszy w mieszkaniu:

  • Bujna roślinność: myszy nie lubią aromatu mięty, dzikiego rumianku czy lawendy, warto więc w miejscach występowania gryzoni zasadzić tę roślinność.
  • Folia aluminiowa: w miejscach, gdzie mysz może przebywać, rozłóż folię aluminiową, która ją odstraszy.
  • Usuń dziury: to właśnie dziury są najczęstszym miejscem, przez które mysz przedostaje się do pomieszczeń. Kup odpowiednie narzędzia oraz produkty i usuń dziurę w ścianie.
  • Odstraszacz na myszy: to humanitarne urządzenie do kupienia w sklepie, emitujące ultradźwięki, które odstraszą mysz.
Więcej o: