Jak pozbyć się myszy z domu i garażu? Te sposoby kosztują grosze! Przepędzą je szybko i skutecznie

Jak pozbyć się myszy z domu? Humanitarne i skuteczne sposoby nie zawsze idą w parze. Wiele osób stosuje takie metody jak pułapka na myszy, czy żywołapka na myszy. Higiena i bezpieczeństwo wręcz nakazuje, aby zacząć działać, gdy zauważysz mysz w mieszkaniu. Podpowiadamy, jak sprawić, aby uciekły w popłochu.

Nieproszeni goście każdego roku odwiedzają przydomowe piwnice lub pomieszczenia w domach, a mowa oczywiście o myszach. Te małe gryzonie mogą wydawać się dla niektórych osób słodkie, jednak mogą również wyrządzić naprawdę wiele szkód w piwnicy czy w domu. Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz pozbyć się gryzoni z mieszkania.

Zobacz wideo Kinia wyznała, że nawiązała dobry kontakt ze zwierzętami

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Skąd biorą się myszy w domu? To może sprawić, że poczują się zaproszone

Jeśli zauważysz mysz w swoim mieszkaniu, na początku zastanów się, co może sprawiać, że Ci nieproszeni goście pojawili się w domu. Najczęstszą przyczyną pojawienia się myszy w domu są zimne dni i noce. Myszy szukają ciepłych miejsc wraz z jedzeniem. Właśnie dlatego sprawdź od razu szafki z żywnością, ponieważ to właśnie tam mogą chować się gryzonie. Jeśli przy kuchni masz piwnicę lub spiżarnię, również należy dokładnie ją sprawdzić. Osoby mieszkające na wysokich piętrach niestety nie unikną myszy w 100 procentach, ponieważ mają one świetne zdolności wspinania się po murach. Sprawdź również, czy w ścianach i listwach nie masz dziur.

Żywołapka na myszy, czy pułapka na myszy? Poznaj najlepsze sposoby

Pozbycie się myszy to proces, do którego musisz się przygotować, a szczególnie swoją cierpliwość. Domowe sposoby na pozbycie się myszy są humanitarne i związane najczęściej z zachowaniami odstraszającymi. Te sposoby warto wypróbować, gdy masz myszy w mieszkaniu:

  • Bujna roślinność: myszy nie lubią aromatu mięty, dzikiego rumianku czy lawendy, warto więc w miejscach występowania gryzoni zasadzić tę roślinność.
  • Folia aluminiowa: w miejscach, gdzie mysz może przebywać, rozłóż folię aluminiową, która ją odstraszy.
  • Usuń dziury: to właśnie dziury są najczęstszym miejscem, przez które mysz przedostaje się do pomieszczeń. Kup odpowiednie narzędzia oraz produkty i usuń dziurę w ścianie.
  • Odstraszacz na myszy: to humanitarne urządzenie do kupienia w sklepie, emitujące ultradźwięki, które odstraszą mysz.
Więcej o: