Jak wyglądają najdroższe rasy kotów na świecie? Za te futrzaki zapłacisz nawet pół miliona!

Wiele osób decyduje się na zakup rasowego kota. Mają wyjątkowy wygląd i charakter. Cena również jest ciekawa. Za niektóre trzeba zapłacić nawet kilkaset tysięcy złotych! Przedstawiamy najdroższe rasy kotów na świecie.

Koty to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. Towarzyszyły ludziom już w starożytności. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ile mogą kosztować. Ceny niektórych ras przewyższają nawet koszt mieszkań czy samochodów. Poznaj ranking najdroższych kotów na świecie.

Zobacz wideo Rozpieść swojego pupila bez wydawania pieniędzy

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile kosztuje najdroższy kot na świecie? Za te pieniądze możesz kupić mieszkanie

Bezkonkurencyjnie najdroższą rasą kotów jest ashera. Została wyhodowana w 2006 roku z myślą o alergikach. Jego hipoalergiczność wynosi nawet 95%. Ahera to hybryda kota domowego, dzikiego azjatyckiego kota bengalskiego i afrykańskiego serwala. Dorosły osobnik waży około 15 kg i osiąga wzrost nawet do 120 cm, stojąc na tylnych łapach. Są to koty przeznaczone dla doświadczonych hodowców z uwagi na to, ile czasu trzeba poświęcić ich wychowaniu. Cena również nie jest osiągalna dla przeciętnego właściciela kotów. Ashera kosztuje prawie 500 tysięcy złotych!

 

Najdroższe rasy świata. Za kota savannah zapłacisz ponad sto tysięcy złotych!

Drugą najdroższą rasą kotów jest savannah. To również mieszanka kota domowego i serwala. Ma dziki temperament, dlatego opieka nad nim nie jest prosta. Koty savannah są bardzo inteligentne — łatwo znajdą drogę ucieczki, a nawet otworzą drzwi łapkami. Podobnie do psów, szybko uczą się komend i chodzenia na smyczy. Są bardzo wysokie i żyją od 15 do 20 lat. Ich cena waha się od kilku tysięcy do nawet 100 tysięcy złotych. Im większe pokrewieństwo z dzikim kotem, tym cena jest większa.

 

Drogie rasy kotów. Za te zwierzaki zapłacisz fortunę

Choć ceny ashera i savannah biją pozostałe na głowę, nie są jedynymi rasami za tak wysoką cenę. Trzecie i czwarte miejsce w rankingach okupują koty bengalskie i khao manee. Kot bengalski ma cętkowane umieszczenie i choć wyglądem przypomina dzikiego kota, w rzeczywistości jest to bardzo przyjazna i ciekawska rasa. Khao manee oznacza "biały klejnot". Te koty mają śnieżnobiałe futerko, ale to, co nadaje im wyjątkowości, to kolor oczu. Jedno oko jest zielonożółte, a drugie głęboko niebieskie. Cena w przypadku obu ras to od 5 do 20 tys. złotych.

 
 
Więcej o: