To już nie tylko "jesieniary". Młodzież tworzy coraz nowsze "ary". Do określenia dołączyły także inne

To już nie tylko "jesieniary". Młodzież tworzy coraz nowsze "ary". Choć popularne niegdyś określenie na dziewczynę, która uwielbia jesienny klimat, trochę odeszło w zapomnienie, to jednak powstają nowe w zupełnie nowych obszarach. "Zodiakary", czy też "świeczkary" zyskują zwolenników.

Slang młodzieżowy to powszechnie znane zjawisko. Zmienia się naprawdę dynamicznie i zawsze z pokolenia na pokolenie. Jeszcze nie tak dawno całkiem popularnym słowem było "jesieniara". Choć ono akurat odeszło już trochę w zapomnienie, to powstają zupełnie nowe "ary". 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co bierze dzisiejsza młodzież?

Kogo określa się konkretną "arą"? Nowe słowa dotykają przeróżnych dziedzin

Młodzieżowy slang to powszechne zjawisko. Nowe pokolenia tworzą często kompletnie kuriozalne i abstrakcyjne słowa. Zwykle są one niezrozumiałe dla dojrzalszych osób. Jednak to zupełnie naturalne zjawisko i każde pokolenie go doświadczyło. W ostatnim czasie dość popularnym słowem była "jesieniara" Określało ono dziewczynę, która uwielbia jesienne klimaty. Jednak odchodzi ono powoli w zapomnienie. Powstają natomiast zupełnie nowe "ary". 

Kim są "zodiakary"? Ich główne zainteresowania to horoskop

Tak zwane "zodiakary", to osoby, które bardzo interesują się horoskopem, układem planet i zjawiskami nadprzyrodzonymi. Zwracają uwagę na położenie Księżyca, czy też retrogradacje planet. Najlepiej wiedzą, jak odpowiednio łączyć ludzi, na podstawie ich znaków zodiaku oraz układu ciał niebieskich. Nie wszyscy jednak rozumieją niecodziennie zainteresowania "zodiakar".

Kim są "rośliniary"? Te osoby o roślinach wiedzą dosłownie wszystko

Najczęściej ich dom przypomina dżunglę. Kochają rośliny i wiedzą wszystko o zasadach ich pielęgnacji. Czasem traktują je wręcz jak członków rodziny. Doskonale znają się na nawozach i warunkach, w jakich rośliny wypuszczą kwiaty. Jeśli szukasz rady w tym obszarze, to wiedz, że "rośliniara", będzie mieć dla ciebie niezastąpione rady. 

Kim jest "świeczkara"? O świecach wiedzą naprawdę dużo, ponieważ robią ich setki

"Świeczkara" to osoba, która zgłębia tajniki wyrabiania świec. Im ciekawszy wygląd, tym lepiej. Dużą uwagę przykładają także, materiałom, z których są wyrabiane. Jeśli chcesz piękną świecę, zgłoś się do "świeczkary". 

Więcej o: