Jak uprawiać szeflerę domową? Zapamiętaj te zasady ogrodników, a urośnie bujna i zielona

Szeflera to piękny kwiat często spotykany w domach. Wiele osób zastanawia się jak pielęgnować szeflerę, aby ta rosła zdrowo i pięknie. Poznaj niezawodne triki na uprawę szeflery, które zaskoczą cię swoją skutecznością.

Szeflera to roślina pochodząca z rodziny araliowatych, licząca ponad 1000 gatunków. Kwiat występuje najczęściej w tropikalnym i subtropikalnym klimacie. Szeflera to dość duża roślina, bo może dorastać nawet do 3 metrów wysokości w naturalnych warunkach. W zaciszu domowym szeflera ma około 20 centymetrów wysokości. Dowiedz się jak dbać o szeflerę w domu.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak uprawiać szeflerę? Te wskazówki ułatwią Ci pielęgnację

Szeflera to roślina bardzo łatwa w uprawie, jednak nie oznacza to, że można zostawić ją samej sobie! Kwiat ten uwielbia wyższe temperatury, takie jak nawet 24 stopnie Celsjusza latem, a zimą około 18. Latem można uprawiać roślinę na balkonie, pamiętając, aby w gorące dni zraszać liście co jakiś czas. Szeflera co prawda jest w stanie przetrwać przesuszenie, ale lubi wilgotność powietrza, jak i podłoża. Nie można zapominać, dbając o szeflerę, że preferuje ona jasne stanowiska, ale nie zaleca się doprowadzenia do poparzenia liści promieniami słonecznymi. Jeśli nie chcesz, aby szeflera zachorowała, nie stawiaj jej w pomieszczeniu, w którym jest przeciąg.

Co warto wiedzieć o szeflerze. Unikaj jej w domu w tym przypadku

Szeflera to bardzo piękny kwiat, który idealnie nadaje się do domowej przestrzeni i nie wymaga dużo uwagi. Jednak jeśli w mieszkaniu masz pupila, nie kupuj szeflery, ponieważ jest ona trująca dla zwierząt. Jeśli zastanawiasz się, w którym pokoju postawić szeflerę sugerujemy sypialnię. Roślina ta potrafi wchłaniać szkodliwe związki chemiczne i zanieczyszczenia powietrza, więc idealnie sprawdzi się w miejscu, w którym chcesz odpocząć.

Więcej o: