Nie wyrzucaj tego do śmieci! Wsyp do doniczki, a skrzydłokwiat wallisa obrodzi w nowe kwiaty

Skrzydłokwiat wallisa idealnie nadaje się do sypialni. Nie tylko pięknie wygląda, ale też jest to naturalny nawilżacz powietrza. Bywa, że uparcie nie chce zakwitnąć. Jak dbać o skrzydłokwiat? Pomoże ci w tym niepozorny produkt, który ląduje w koszu.

Rośliną, która powinna znaleźć się w każdym domu, jest skrzydłokwiat wallisa. Nawilża pomieszczenie, dlatego doskonale nadaje się do sypialni. Oprócz tego jest piękną rośliną ozdobną. Ma białe kwiaty z żółtym środkiem i ciemnozielone liście. Zdarza się, że przy złej pielęgnacji, nie chce kwitnąć. Co zrobić w takiej sytuacji? Przedstawiamy skuteczne triki.

Zobacz wideo Jak zadbać o rośliny domowe? Sprawdzone triki

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego skrzydłokwiat nie kwitnie? Być może stoi w złym miejscu

Przy pielęgnacji tej rośliny bardzo ważne jest miejsce, w którym ją postawisz. Skrzydłokwiat nie lubi pełnego słońca. Wystawiając go na bardzo jasny parapet, łatwo można doprowadzić do poparzenia liści. Najlepsze stanowisko to takie z rozproszonym światłem, oddalone od okna. Skrzydłokwiat dobrze czuje się w temperaturze około 16-20 stopni Celsjusza. 

Jak często podlewać skrzydłokwiat wallisa? Rób to regularnie

Skrzydłokwiat nie jest rośliną wymagającą. W lecie należy podlewać go dwa razy tygodniowo. Zimą ogranicz nawadnianie do jednego razu w tygodniu. Na dno doniczki można wsypać trochę drenażu, by odciągał wilgoć. Przelanie może doprowadzić do gnicia korzeni i opadania liści. Warto co jakiś czas przetrzeć liścia skrzydłokwiatu, by ściągnąć z nich kurz. W ten sposób liście będą mieć piękną barwę przez długi czas.

Co zrobić, jeśli skrzydłokwiat nie kwitnie? Dodaj ten produkt, a wypuści piękne kwiaty

Jeśli zauważysz, że twój skrzydłokwiat nie kwitnie, to znak, że potrzebuje dobrego odżywienia. Nie musisz jednak kupować drogich nawozów. Możesz użyć produktów, które zwykle lądują w koszu na śmieci. Doskonale nadadzą się fusy z kawy. Są bogate w fosfor, magnez, potas i azot, które dostarczą twojej roślince potrzebnych składników odżywczych. Po zaparzeniu ulubionego napoju, wsyp fusy bezpośrednio do doniczki lub zalej je wodą i przelej do konewki. 

Więcej o: