Co zrobić, aby kwiaty w wazonie wytrzymały dłużej? Trzymaj je z dala od tego owocu!

Kwiaty cięte wyglądają naprawdę pięknie włożone do wazonu, jednak nie mogą cieszyć oczu przez dłuższy czas. Niestety są one świeże i piękne tylko przez kilka dni i potem więdną Co zrobić, aby kwiaty cięte były świeże jak najdłużej? Pierwsza zasada - niech unikają tego owocu.

Kwiaty cięte będąc w wazonie, ożywiają każde mieszkanie i nadają mu nutki wyjątkowości. Różnego rodzaju kompozycje zakupionych kwiatów ciętych w kwiaciarni należy odpowiednio pielęgnować. Dowiedz się, w jaki sposób najlepiej zadbać o cięte kwiaty, aby ich świeżość pozostała z Tobą jak najdłużej.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, co możesz wyczarować z lawendy? Mamy dla ciebie aż cztery propozycje!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak przechowywać kwiaty w wazonie? Sprawdź, czy robisz to w dobry sposób

Jeśli chcesz długo cieszyć się urokiem kwiatów w wazonie, musisz o nie odpowiednio zadbać. Bardzo ważną kwestią jest ścianie łodyg. Tę czynność najlepiej wykonywać z samego rana, gdy kwiaty nie są do końca rozwinięte, a łodygi są jędrne. Pamiętaj, aby ścinać je do długości minimalnie większej niż sam wazon i pod skosem, aby woda miała łatwy dostęp do łodygi. Jeśli zauważysz, że liście kwiatów są już zwiędłe i uszkodzone nie wahaj się ich zerwać. W przypadku kwiatów ciętych im mniej liści tym lepiej.

Stawiasz wazon z kwiatami obok tych owoców? Uważaj, może to im zaszkodzić

To, gdzie postawisz wazon z kwiatami, jest bardzo ważne. Pamiętaj, aby unikać miejsca, gdzie słońce może poparzyć rośliny, jednak nie stawiaj ich również w cieniu. Jeśli planujesz postawić wazon z ciętymi kwiatami w kuchni, uważaj na obecność jabłek. Owoce te produkują etylen, który przyspiesza starzenie i gnicie kwiatów.

Nie zapominaj o tej czynności mając kwiaty cięte

Nieważne czy kwiaty zostały ścięte w ogrodzie, czy kupione w kwiaciarni, od razu po tym należy je jak najszybciej wstawić do wazonu z wodą! Pamiętaj, aby wodę w wazonie zmieniać codziennie, co opóźni rozwój bakterii i gnicie kwiatów. Przy każdej zmianie wody warto umyć wazon, aby usunąć zanieczyszczenia. Woda do kwiatów powinna mieć około 35 stopni Celsjusza.

Więcej o: