Kosztuje 2 zł a działa jak laminacja brwi za 200 zł! Domowy sposób pięknie podkreśli spojrzenie

Laminacja brwi to proces, który sprawia, że wyglądają na odżywione i uczesane. Dzięki laminacji można uzyskać świetny efekt i nie trzeba tego robić w salonie. Sprawdź jak laminować brwi domowymi sposobami, wydając zaledwie 2 zł.

Laminacja brwi to zabieg wykonywany najczęściej w salonach kosmetycznych, który polega na zmianie kształtu włosa i jego kierunku za pomocą odpowiednich narzędzi i produktów. Dzięki laminacji brwi stają się one bardziej miękkie i łatwiej się je układa. Dzięki temu zabiegowi można optycznie zwiększyć ilość i gęstość brwi.

Zobacz wideo Które firmy są warte nagrodzenia za wsparcie środowiska? Swoje ulubione kosmetyki wybrała nasza makijażystka

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Na czym polega zabieg laminowania brwi?

Jak wiadomo trendy w modzie i w makijażach zmieniają się co chwilę. Jeszcze nie tak dawno temu modne były ciemne, duże i czarne brwi. Aktualnie stawiamy bardziej na naturalny efekt, który można uzyskać również dzięki laminowaniu brwi. Zabieg ten trwa zazwyczaj około 40 minut, a jego celem jest zmiana kształtu i ukierunkowanie włosów. Podczas zabiegu nakładany jest aktywator na bazie kwasu tioglikolowego. Brwi nie mogą mieć kontaktu z wodą przez 24 h od zabiegu, więc trzeba być ostrożnym. Co ciekawe efekt laminacji brwi potrafi utrzymać się nawet do 8 tygodni!

Domowe sposoby na laminację brwi. Bezpieczny trik, sprawdź już teraz

Jeśli chcesz uzyskać efekt laminacji brwi w domu, możesz skorzystać z domowego sposoby, który zrobił furorę w sieci! Potrzebujesz zwykłego, jasnego mydła w kostce i szczoteczkę do brwi. Na początek szczoteczkę zwilż lekko wodą, a następnie połóż na mydle i przesuwaj po nim. Gdy na szczoteczce jest już spora ilość mydełka, zacznij przeczesywać brwi. Najlepiej rozpoczynać od góry w kierunku skroni. Efekt zapewne Cię zaskoczy! Pamiętaj, że jeśli jesteś alergikiem, użyj mydła hipoalergicznego.

Ile kosztuje zabieg laminacji brwi w salonie?

Laminacja brwi to zabieg, który wykonywany jest w praktycznie każdym salonie kosmetycznym, ponieważ cieszy się sporą popularnością. Zazwyczaj całość kosztuje od 100 do 200 zł w zależności od salonu, miejscowości oraz marki używanych kosmetyków.

Więcej o: