Carole miała zabić męża i nakarmić nim koty. Aktywistka nigdy nie przyznała się do winy

O sprawie samozwańczego "Króla Tygrysów" zrobiło się głośno za sprawą serialu Netflixa. Choć głównym wątkiem miały być losy pseudohodowli dzikich kotów, nikt nie spodziewał się, jakie poruszenie wywoła aktywistka Carole Baskin. Cały świat zastanawia się, czy nakarmiła tygrysy ciałem męża.

Niechlubna sława Carole Baskin narodziła się po emisji dokumentalnego serialu „Król tygrysów", który ukazał się na platformie Netflix w 2020 roku. Twórcy programu przedstawili historię jej konfliktu z Joe Exoticiem, tytułowym „królem".

Zobacz wideo Handel dzikimi zwierzętami. Okrutny proceder na czarnym rynku

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Joe Exotic a Carole Baskin. Przyczyny konfliktu

Joe Exotic prowadził ogród zoologiczny z tygrysami, jednak wiele osób miało zastrzeżenia co do tego, w jaki sposób opiekuje się zwierzętami. Jedną z nich była Baskin, która od lat ratuje dzikie koty z pseudohodowli. Działa na rzecz praw tych zwierząt i prowadzi rezerwat Big Cat Rescue. Aktywistka pozwala mężczyznę o zaniedbywanie tygrysów i walczyła o zlikwidowanie jego parku. Exotic nie był jej dłużny. W jednym z odcinków serialu „Król tygrysów" zarzucił Carole, że zamordowała swojego męża, który zaginął w 1997 roku.

 

Formacja skalna w Turcji Biblijna łódź odnaleziona? Arka Noego była o wiele bliżej nas niż przypuszczano

Zaginięcie Dona Lewisa i makabryczna teoria. Co się stało z mężczyzną?

Carole i Don sprawiali wrażenie pary, która jest dla siebie stworzona. Mężczyzna wspierał żonę w pasji do dzikich kotów i wraz z nią prowadził rezerwat. Po latach Carole stwierdziła, że mężczyzna jednak zdradzał ją z wieloma kochankami, z którymi latał do Kostaryki. Uważa, że tak też się stało w 1997 roku, gdy Lewis nagle zaginął. Aktywistka mówi, że zostawił ją i wyjechał bez pożegnania. Ciała nigdy nie odnaleziono, jednak 18 lat później sprawa odżyła na nowo. Joe Exotic wysunął przypuszczenia jakoby Carole miała zamordować męża. Widzowie posunęli się z oskarżeniami jeszcze dalej. Według jednej z najpopularniejszych teorii Carole zmieliła ciało męża w maszynce do mielenia mięsa, w której przygotowywano posiłki dla kotów, a następnie nakarmiła nim zwierzaki.

 

Te psy wyglądają jak wilki. Te czworonogi są łudząco podobne do leśnych drapieżników - zdjęcie ilustracyjne Te psy wyglądają jak wilki. Są łudząco podobne do leśnych drapieżników

Gdzie jest Don Lewis? Aktywistka odpiera oskarżenia

Don Lewis został uznany za zmarłego w 2002 roku, jednak po emisji serialu Netflixa śledztwo zostało wznowione. Carole Baskin nie usłyszała zarzutów, a jej popularność znacznie wzrosła. Wystąpiła nawet w 29. edycji amerykańskiego "Tańca z gwiazdami" ("Dancing with the Stars"). W 2021 kobieta pozwała Netflixa o wykorzystanie w drugim sezonie serialu "Król Tygrysów" materiałów z jej udziałem spoza umowy. Twórcy zapewnili, że kobieta podpisała zgodę na wykorzystanie wszystkich nagrań do produkcji.

Joe Exotic odsiaduje obecnie wyrok 22 lat pozbawienia wolności za wykorzystywanie zwierząt i zlecenie zabójstwa Carole Baskin.

 
Więcej o: