Jak uprawiać kalanchoe blossfeldiana? Nałóż karton na kwiat, a urośnie bujny i piękny

Kwiat kalanchoe blossfeldiana zachwyca wiele osób swoim pięknym bogactwem kwiatów. Bujna roślina jest dość łatwa w uprawie, dlatego świetnie sprawdzi się nawet u tych, którzy nie mają ręki do kwiatów. Sprawdź jak dbać o kalanchoe. Jak uprawiać kalanchoe blossfeldiana?

Kalanchoe blossfeldiana to roślina domowa, która pochodzi aż z odległego Madagaskaru i można ją spotkać w wielu kolorach. Kwiat należy do tych, które są łatwe w pielęgnacji i wyglądają przepięknie w domu. Nic więc dziwnego, że kalanchoe cieszy się tak dużą popularnością. Sprawdź jak uprawiać kalanchoe, aby rosła jak szalona!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak uprawiać kalanchoe? Te kwestie są bardzo ważne

Uprawa kalanchoe nie należy do skomplikowany, jednak trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. W okresie letnim kwiat potrzebuje sporo nasłonecznienia, więc idealnie sprawdzi się jako ozdoba tarasu lub balkonu. Oczywiście w tym wszystkim nie należy narażać jej na poparzenia słoneczne. W czasie zimy roślina nie potrzebuje dużej ilości światła i najlepiej przenieść ją na ten czas do domu. Kalanchoe świetnie będzie się czuła w temperaturze od 15 do około 23 stopni Celsjusza. W uprawie kalanchoe, nie zapomnij o przepuszczalnym podłożu i żyznej ziemi z mineralnymi dodatkami.

Podlewanie kalanchoe blossfeldiana. Nie używaj takiej wody

Podlewanie kalanchoe to bardzo ważna kwestia, do której trzeba przyłożyć nieco więcej uwagi. Latem wystarczy, że roślina będzie podlewana raz w tygodniu, natomiast zimą nawet i co dwa tygodnie. Nie ma się co martwić, że jest to mała ilość. Roślina magazynuje sobie wodę i w takich warunkach rozwija się najlepiej. Pamiętaj, aby nie podlewać kalanchoe zimną wodą, gdyż roślina może doznać szoku, co źle wpłynie na jej wzrost. Woda powinna mieć temperaturę pokojową. Co ciekawe, kalanchoe nie lubi zraszania, więc lepiej tego unikać.

Co zrobić, aby kalanchoe zakwitło? Wypróbuj ten sposób

Roślina kwitnie, kiedy dni są najkrótsze, więc należy zadbać o częściowe zaciemnienie. Zimą warto umieścić kwiat np. pod kartonem, który będzie izolował dopływ sztucznego oświetlenia. Taki proces dziennie powinien trwać około 14 h przez 1,5 miesiąca. Gdy roślina przekwitnie, nie zapomnij o jej przycięciu, to bardzo ważne.

Więcej o: