Przyczep to pod silnikiem i przepędź kuny z auta! Niezawodny trik, na który nie wydasz ani grosza

Jak wypłoszyć kuny? Niestety, szczególnie w okresie zimowym zbliżają się do stojących samochodów. Znamy skuteczny sposób, aby wypłoszyć kuny na dobre. Nie wydasz na niego ani złotówki! Wystarczy, że umieścisz to pod silnikiem.

Kuny to niewielki ssak drapieżny, który potrafi wyrządzić wiele szkód w gospodarstwach domowych i nie tylko. Ich główne pożywienie to myszy i szczury, ale niestety kuny próbują także jeść np. kable, co prowadzi do sporych zniszczeń. Sprawdź, jak pozbyć się kun z samochodu.

Zobacz wideo Daria Widawska: Jestem zmuszona obejrzeć "Kevina samego w domu"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposoby na pozbycie się kuny. Dzięki temu pożegnasz tego lokatora

Jeśli zauważysz, że kuna odwiedziła Twoje auto, zacznij działać od razu! Zwierzęta te mają świetny węch, więc w miejscu, w którym kuna się zadomowiła, rozrzuć kocią sierść lub psią, może to odstraszyć kunę. Pamiętaj, aby robić to regularnie. Kuna, czując inne zwierze, wystraszy się i prawdopodobnie ucieknie. Drapieżniki te nie lubią mocnych zapachów, więc różnego rodzaju środki używane do czyszczenia łazienki spowodują odstraszanie kuny. Kostkę toaletową może wyłożyć w miejscu występowania kuny i wysmarować nią różne miejsca. Niestety, ale kuna bardzo szybko przyzwyczaja się do panującego w danym miejscu zapachu. Właśnie dlatego zmieniaj metody co jakiś czas, aby pozbyć się drapieżnika jak najszybciej.

Co na kunę w samochodzie? Ten gryzoń może wyrządzić niemałe szkody

Kuna, przebywając w samochodzie, może wyrządzić ogromne szkody. Gryzienie kabli ma straszne konsekwencje, ponieważ, jak wiadomo naprawy takich rzeczy, nie należą do najtańszych. Kuny potrafią przegryźć również elementy plastikowe i uszkodzić nawet komorę silnika.

Jak zabezpieczyć dom przed kuną? Oto najlepsze sposoby

Nigdy nie wiadomo, czy do naszego domu zawita kuna, czy nie. Jednak lepiej zapobiegać takim sytuacją i ochronić swój dom przed niechcianym gościem. Kuna najczęściej zadomawia się w poddaszu, gdyż szuka bezpiecznych miejsc, a jest w stanie wcisnąć się w najmniejszą szczelinę. Sprawdź, czy Twoje poddasze jest odpowiednio uszczelnione, szczególnie przy koszach rynnowych. Otwory wentylacyjne powinny zostać zabezpieczone metalowymi kratkami. Jeśli masz strych, zabezpiecz również jego okna.

Więcej o: