Domowy sposób na wybielenie ubrań bez wybielacza. Ten trik powinien znać każdy! Wystarczy 5 minut

Ubrania straciły swoją biel, a w łazienkowej szafce brakuje wybielacza? Nie musisz od razu biec do sklepu. Prezentujemy domowy sposób na przywrócenie bieli twoich rzeczy. Wszystkie potrzebne składniki znajdziesz w domu. Sprawdź, jak zrobić skuteczny wybielacz do tkanin.

Szarzenie i żółcenie ubrań po częstym użytkowaniu to częsty problem. Nie trzeba kupować nowych rzeczy, aby cieszyć się śnieżnobiałym kolorem. Warto przywrócić im dawną barwę. Jeżeli w twojej szafce brakuje wybielacza, to nic straconego. Możesz go zrobić samodzielnie. Wystarczy wymieszać kilka składników i połączyć z poszarzałymi ubraniami. Po 5 minutach rzeczy będą białe jak wcześniej. Sprawdź, co potrzebujesz, aby zrobić domowy wybielacz do tkanin. 

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego ubrania tracą kolor? Istnieje kilka przyczyn 

Rzeczy, które kupujemy w sklepach, z czasem mogą tracić intensywność kolorów. Czarne ubrania blakną, a białe szarzeją. Jest to znany i częsty problem. Przyczyną takiej sytuacji może być pranie ubrań w za wysokiej temperaturze lub niestosowanie się do zaleceń producenta, które można znaleźć na metce. Problem może stanowić także stosowanie zbyt silnych detergentów, które uszkadzają materiał. Aby zapobiec blaknięciu kolorów z ubrań, warto posegregować je kolorami przed włożeniem do pralki. Pomoże to nie tylko w uniknięciu pofarbowania rzeczy, ale także zapobiegnie blaknięciu koloru. 

Co można użyć zamiast wybielacza? Wypróbuj tę mieszankę

Aby przywrócić dawną biel naszym rzeczom, nie potrzebujesz wybielacza ze sklepu. Możesz zrobić go samodzielnie w domu. Potrzebne będą: woda utleniona, 2 łyżki sody oczyszczonej, 2 łyżki proszku do prania. Należy wymieszać wszystkie składniki i powstałą miksturę włożyć do worka na śmieci. Dorzucamy tam ubrania (maksymalnie 2 sztuki), które chcemy wybielić i zalewamy wszystko ciepłą wodą.

Jak wybielić ubrania? Ten trik powinien znać każdy 

Zawiązany worek z ubraniami możemy wstrząsać, aby wszystko w środku wymieszać. Odkładamy wszystko na 5 minut, aby mikstura zaczęła działać. Jeżeli ubrania są mocno poszarzałe, wtedy czas moczenia musi być dłuższy, aby mieszanka zaczęła działać. Po tym czasie wyciągamy ubrania i wkładamy do pralki. Ustawiamy na taki program jak zwykle z dodatkiem proszku i płynu do płukania. Po wyjęciu ubrań z prania będą białe jak wcześniej. 

Więcej o: