Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Te tanie sposoby rozprawią się ze wszystkimi zaciekami

Brudna toaleta zdecydowanie nie należy do przyjemnych widoków. Jak usunąć kamień z muszli klozetwej? Niestety, może pojawić się, nawet jeśli dbamy o czystość dość regularnie. Skuteczne mogą okazać się domowe sposoby na kamień, na które wydasz zaledwie kilka złotych.

Kamień w muszli klozetowej powstaje za sprawą twardej wody. Woda, która spłukuje toaletę, będzie zawsze zawierać minerały przyczyniające się do powstawania kamienia. Niektóre domy mogą mieć jednak wodę szczególnie twardą, co dodatkowo przyspiesza ten proces. Wówczas, nawet niewielkie zaniedbania w porządkach będą szybko widoczne. Na szczęście w większości przypadków równie szybko można przywrócić toalecie blask.

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak czyścić toaletę? Sięgnij po ocet na kamień w muszli klozetowej

Ocet to skuteczna metoda walki z kamieniem, więc poradzi on też sobie z kamieniem w toalecie. Wystarczy wlać 1 litr nierozcieńczonego octu do muszli klozetowej, tak, aby płyn dokładnie opłukał boki muszli. Następnie należy odczekać kilka godzin i wyszorować toaletę przy użyciu większej ilości octu. Na koniec użyj spłuczki w WC. W razie konieczności zabieg można powtórzyć do momentu uzyskania zadowalających efektów.

Domowy odkamieniacz do toalety? Wypróbuj te produkty kuchenne

Dobry środek do czyszczenia toalety to także soda oczyszczona i kwasek cytrynowy. Aby pozbyć się kamienia z sedesu, należy wymieszać 1/3 szklanki sody z 1/4 szklanki kwasku. Mieszankę wsypujemy do toalety i zostawiamy na pół godziny. Po tym czasie kamień powinien być rozmiękczony i znacznie łatwiejszy do usunięcia.

Sposoby na kamień w muszli klozetowej. Co w sytuacjach ekstremalnych?

Jeśli twoim problemem jest gruba i naprawdę trudna do usunięcia warstwa kamienia, możesz spróbować wykorzystać papier ścierny. Pamiętaj jednak, że musisz zachować dużą ostrożność, aby nie porysować muszli toaletowej. Najlepiej jest użyć średnioziarnistego papieru, aby przetrzeć osad. Gdy warstwa będzie cieńsza, możemy sięgnąć też po papier drobnoziarnisty. W ten sposób usuniemy większość nagromadzonego zanieczyszczenia, a pozostałości powinny być bardziej podatne na bardziej delikatne metody.

Więcej o: