Jak dbać o dłonie w czasie zimy? Zastosuj te genialne triki, a skóra przestanie być szorstka

Jak dbać o dłonie w czasie zimy? Choć w Polsce aktualnie nie czuć za bardzo mrozów, to jednak niższe temperatury i tak wpływają na jakość skóry. Warto więc o nią zadbać, aby dłonie nie były szorstkie. Poznaj tych kilka genialnych trików, a nie będziesz potrzebować żadnych profesjonalnych zabiegów.

Zimowa pielęgnacja dłoni jest naprawdę bardzo ważna, aby nie były one szorstkie, a skóra nie pękała. Choć w Polsce nie ma na razie wyjątkowo niskich temperatur, to jednak i tak warto wiedzieć, co zrobić, kiedy nadejdą przymrozki. Poznaj te genialne triki i zapomnij o szorstkich dłoniach.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

Miód może zdziałać cuda. Twoje dłonie będą gładkie jak nigdy 

Jeśli skóra twoich dłoni jest przesuszona, wypróbuj miód. Wetrzyj substancję w miejsca, które tego potrzebują i potrzymaj 10 minut. Następnie zmyj dokładnie miód ciepłą wodą. Nie używaj do tego mydła. Miód doskonale złagodzi podrażnienia i świetnie nawilży skórę dłoni. Jeśli będziesz używać takiej maseczki kilka razy w tygodniu, to zabezpieczysz się przed nieprzyjemnymi konsekwencjami mrozu. Twoje dłonie nie będą się przesuszać i dzięki temu zapomnisz o pękającej skórze w czasie zimy. 

Możesz także zrobić domowy peeling. Będziesz potrzebować soku z cytryny

Świetnym kosmetykiem na dłonie będzie również domowo zrobiony peeling. Pozbędziesz się w ten sposób martwego naskórka. Instrukcja wykonania jest prosta i zajmie ci zaledwie chwilę: 

  1. Przygotuj olej kokosowy, sok z cytryny i cukier,
  2. Weź małe naczynie, na przykład szklankę i wymieszaj łyżkę oleju kokosowego z łyżką cukru i dodaj kilka kropel soku z cytryny, 
  3. Pamiętaj, że jeśli twoje dłonie są już podrażnione, to pomiń cytrynę,
  4. Wszystko dobrze wymieszaj i wetrzyj w skórę dłoni.

Potrzymaj peeling kilka minut na dłoniach, a następnie zmyj wszystko ciepłą wodą i delikatnie osusz skórę ręcznikiem. Warto wykonywać zabieg raz w tygodniu. 

Zrób dłoniom kąpiel w oliwie z oliwek. Będą gładkie jak nigdy

Możesz również zastosować oliwę z oliwek. Podgrzej lekko substancję, pamiętaj jednak aby nie była zbyt gorąca, żeby się nie poparzyć. Dodaj sok z cytryny i zanurz dłonie w przygotowanej miksturze. Dzięki temu odpowiednio nawilżysz skórę oraz zmiękczysz skórki przy paznokciach. W dodatku dłonie będą lekko rozjaśnione. 

Więcej o: