Wyjeżdżasz na sylwestra? Nie rób tego w tych miejscach! Poznaj zwyczaje sylwestrowe innych krajów

Sylwester to taki dzień, gdy wiele ludzi świętuje i wyjeżdża poza granice swojego kraju. Dowiedz się, jakie zwyczaje sylwestrowe mają inne miejsca na świecie i czego lepiej nie robić, jeśli wyjeżdżasz w to miejsce.

Sylwester 2022 zbliża się wielkimi krokami, a niektórzy planują jeszcze wyjazdy. W Polsce społeczeństwo żegna stary rok podczas hucznych imprez i spotkań ze znajomymi. Jak to wygląda w innych zakątkach świata? Jakie zwyczaje można spotkać poza granicą naszego kraju i na co lepiej uważać?

Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sylwester w Brazylii. Udaj się na tę plażę

Sylwester w Brazylii przenosi się, w głównej części na plażę Rio de Janeiro Copacabana. To właśnie tam tysiące jak nie miliony osób imprezują i witają nowy rok wśród przyjaciół. Organizatorzy imprezy szykują dla uczestników mnóstwo petard, które tworzą niesamowite widowisko po północy. Co ciekawe, jeśli będziesz na sylwestrze w Brazylii, możesz zauważyć, że ludzie ubierają się na biało. Ten strój ma zapewnić spokój i szczęście w nadchodzącym roku. Jeden dzień przed sylwestrem można spotkać na plaży ludzi, którzy wyrzucają do morza bukiety białych kwiatów, co ma zapewnić dostatek.

Nie ubieraj się w taki sposób w Filipinach na sylwestra

Filipiny to kraj, w którym Sylwester obchodzony jest wyjątkowo głośno. Rodzimi mieszkańcy wierzą, że hałas odstrasza złe duchy i dzięki temu unikną oni pechu w kolejnym roku. W Filipinach podczas Sylwestra można spotkać ludzi, którzy mają wypełnione puszki monetami, które hałasują bardzo głośno. Jeśli chcesz spędzić nowy rok w Filipinach, nie ubieraj czarnych ubrań. Mieszkańcy preferują kolorowe, pełne energii outfity, które mają odzwierciedlić entuzjazm oraz mają przynieść pomyślność.

Nowy rok w Szkocji, czyli Hogmanay

Nowy rok w Szkocji, a dokładnie w Edynburgu nazywany jest Hogmanay i trwa przez 4 dni. Historia szkockiego sylwestra sięga jeszcze czasów pogańskich. Będąc w Edynburgu w nowy rok, można spotkać tysiące osób przechodzących przez centrum miasta z pochodniami. Rytuał ten ma na celu spalić łódź wikingów, jak to było robione w dawnych czasach. Po północy społeczeństwo spotyka się i imprezuje zazwyczaj w domach ze znajomymi. Jeden z przesądów głosi, że jeśli próg domu w nowy rok przekroczy najpierw wysoki i ciemnowłosy mężczyzna, zapewni to szczęście przez cały rok.

Więcej o: