Pełne kultury zachowanie w Zakopanem. Bądź jak łania idź na pasy. Wideo bije rekordy popularności!

Zanim przejdziesz przez rozejrzyj się w prawo i w lewo. Tak też zrobiła pewna łania z Zakopanego zanim spokojnym, pełnym gracji krokiem przeszła przez pasy. Nagranie z tego zdarzenia podbija internet, a internauci komentują, że jej zachowanie jest lepsze niż większości ludzi.

Najpierw żubr, teraz łania. Nagranie z Zakopanego zyskuje popularność w mediach społecznościowych. Autorowi udało się uchwycić moment, kiedy dzikie zwierzę przechodzi na drugą stronę popularnej ulicy w mieście. Ludzie pod postem komentują, że nawet zwierzęta wiedzą, jak powinno się przechodzić przez pasy, kiedy ludzie nie są w stanie zapamiętać.

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przepisowe przejście przez pasy. Nawet łania potrafi

Wideo z Zakopanego pojawiło się 27 grudnia 2022 roku na TikToku jednej z użytkowniczek. @joannaszlendak956 udostępniła nagranie, na którym możemy zobaczyć łanie, która ze spokojem podchodzi do przejścia dla pieszych. Przed wejściem na jezdnie zatrzymuje się na krawędzi, by rozejrzeć się w obie strony i upewnić, że przejście jest bezpieczne. Gdy już jest pewna, że samochody jej nie rozjadą, powoli wchodzi na zebrę. Kierowcy cierpliwie czekają, aż dzikie zwierzę bezpiecznie dotrze do celu. Wideo ma w tej chwili ponad dwa miliony wyświetleń, 136 tysięcy polubień i ponad 1200 komentarzy.

Wizyty w Zakopanem. Dzikie zwierzęta w mieście

Choć dzikie zwierzęta w centrum Zakopanego to nic nowego, nie zdarza się często, by zachowywały się na drodze z taką rozwagą i gracją jak owa łania. Bliska odległość od lasów i terenów Tatrzańskiego Parku Narodowego sprawia, że niedźwiedzie czy jelenie co jakiś czas wpadają do miasta z wizytą, aby znaleźć pożywienie. Mieszkańcy Podhala mimo faktu, że do wizyt są już przyzwyczajenie, wciąż traktują takie spotkania jako pewnego rodzaju atrakcję. Należy jednak pamiętać, by nie zbliżać się do dzikich zwierząt, nie dokarmiać, nie straszyć i choćby nie wiem, jak się chciało, nie powinno się ich głaskać.

Więcej o: