"Parada planet" - rzadkie zjawisko astronomiczne widoczne na niebie. Można ją zobaczyć gołym okiem!

"Parada planet" zachwyca, już teraz można podziwiać ją na niebie. Rok 2022 żegna wszystkich niesamowitym zjawiskiem astronomicznym. Nie potrzebujesz żadnych specjalnych przyrządów, aby móc je zaobserwować. Wyjdź z domu, kiedy tylko się ściemni, a zobaczysz piękno kosmosu.

Końcówka roku 2022 jest naprawdę magiczna. Na niebie można będzie zaobserwować prawdziwą "Paradę planet". Co więcej, nie potrzebujesz żadnych teleskopów czy innych tego typu narzędzi, aby móc podziwiać zjawisko. Wystarczy, że po zmroku wyjdziesz z domu

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak według astronomów skończy się życie na Ziemi?

Czym jest "Parada planet"? To rzadkie zjawisko astronomiczne

"Parada planet" to zjawisko astronomiczne, które można podziwiać naprawdę rzadko. Na czym polega? Podczas niego, można podziwiać wszystkie planety układu słonecznego jednocześnie. Na niebie pojawią się Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun. Nie wszystkie będziesz w stanie zaobserwować gołym okiem, jednak większość z nich będzie naprawdę dobrze widać. Możesz pomylić je z gwiazdami, jednak pamiętaj, że planety będą znacznie jaśniejsze. Niezwykłe zjawisko astronomiczne można podziwiać mniej więcej co dwa lata.

Kiedy najlepiej podziwiać "Paradę planet"? Wyjdź z domu po zmroku

"Paradę planet" można obserwować już teraz. W dodatku zobaczysz zjawisko z dowolnego miejsca. Jednak jeśli chcesz mieć najlepsze warunki do podziwiania "parady", wybierz miejsce z dala od świateł miast i dróg. Będą one zaburzać obserwację. Kiedy tylko zajdzie Słońce, planety natychmiast pojawią się na niebie. Jeśli jednak chcesz zobaczyć również Uran i Neptun, musisz posiadać przynajmniej lornetkę, jednak najlepszy będzie teleskop. Pozostałe planety, będzie można jednak obserwować bez żadnych przeszkód. Co więcej, możesz je podziwiać nawet w trakcie Sylwestra i będzie to również ostatni dzień na oglądanie zjawiska.

Więcej o: