Sprawdził ile kosztuje ogrzewanie grzejnikiem elektrycznym przez godzinę. Kwota zwala z nóg!

Sezon grzewczy trwa już kilka miesięcy, a po podwyżkach ceny nieustannie zaskakują. Niestety, zaskakują negatywnie, a to z kolei wpływa na to, że wiele osób zastanawia się, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu. Sprawdź, ile kosztuje ogrzewanie grzejnikiem elektrycznym.

Sezon grzewczy trwa w pełni. Wiele osób zastanawia się, czy warto dogrzewać sobie mieszkania grzejnikami elektrycznymi, czy lepiej nie ryzykować, z powodu dużych kosztów. Tiktoker Dawid Kosiński rozwiał wątpliwości. Sprawdź, ile kosztuje grzanie mieszkania grzejnikiem elektrycznym.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile prądu zużywa grzanie grzejnikiem elektrycznym? Tiktoker to potwierdził

Dawid Kosiński to tiktoker, który na swoim profilu przedstawia nowe gry i nowinki technologiczne, jak i liczy, ile może wynieść nas korzystanie z danego urządzenia, np. z konsoli czy grzejnika elektrycznego. Tiktoker zakupił grzejnik elektryczny o mocy 2000 W i włączył go w pomieszczeniu na 60 minut. Przed włączeniem urządzenia w pokoju było 22,5 stopnia Celsjusza, po godzinnym grzaniu temperatura wynosiła już 26 stopni. Na filmiku widać, że watomierz wskazał, iż urządzenie zużyło 1,886 kWh.

Wyrzucasz żarówkę do śmieciWyrzucasz żarówkę do śmieci? Kara może wynosić nawet 5 tysięcy złotych

Jaki jest koszt ogrzewania grzejnikiem elektrycznym? Ta kwota zaskakuje

Grzenie grzejnikiem elektrycznym o mocy 2000 W, w godzinę zużyło 1,886 kWh. Przyjmując, że 1 kWh prądu to koszt około 79 groszy, to jedna godzina pracy grzejnika elektrycznego kosztuje 1,50 zł. Ta kwota wydaje się niska na pierwszy rzut oka, ponieważ 1,50 to bardzo mało. Jednak jeśli chcielibyśmy ogrzać całe mieszkanie takim sprzętem, rachunki byłyby bardzo wysokie. Tiktoker sam stwierdza, że grzanie tym urządzeniem jest drogie, bo miesiąc użytkowania przez 8 godzin dziennie kosztowałby nas aż 360 zł. Pod filmikiem w sekcji komentarzy można przeczytać, że użytkownicy mają różne zdania. Niektórzy uważają, że to bardzo mało pieniędzy, a inni, że dużo. 

Więcej o: