Wilgoć na oknach? Wystarczy ten domowy pochłaniacz wilgoci by na zawsze się pozbyć tego problemu

Kiedy za oknem temperatura spada poniżej zera, a w domu odpalamy kaloryfery, walka z wilgocią staje się Syzyfową pracą. Ale tak wcale nie musi być! Istnieje prosty sposób na pozbycie się tej przypadłości raz na zawsze. Wszystko czego potrzeba to domowy pochłaniacz wilgoci.

Wilgoć jest najmocniej zauważalna w okresie jesienno-zimowym. To czas kiedy najintensywniej grzejemy wnętrza. Zbyt suche powietrze nie pozwala na utrzymanie optymalnego poziomu wilgoci w domu. Prawidłowy wskaźnik nie powinien przekraczać 50 procent. Jeśli pozwolimy, by wilgoć weszła do mieszkania, musimy przygotować się na walkę z grzybami i pleśnią, które są szkodliwe dla zdrowia.

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wkład do woreczka i hop na parapet. Domowy sposób na pozbycie się wilgoci

Istnieje wiele domowych sposobów, żeby pozbyć się wilgoci. Najbardziej skutecznym jednak jest ten, który zakłada pozostawienie w różnych miejscach mieszkania, domowej roboty woreczków, w tym zapachowych, które oprócz wilgoci pochłoną nieprzyjemne zapachy. Ich bazą mogą być produkty, które część z nas ma już w domu. Jednym z nich jest żel krzemionkowy, który często jest dołączany do butów czy torebek w małych saszetkach. Jest to materiał, który świetnie absorbuje wilgoć. Innym skutecznym wkładem jest susz z torebek herbacianych. Nie tylko pochłania on wilgoć, ale też posłuży jako odświeżacz. Można też dodać do woreczków sodę oczyszczoną, która posiada właściwości bakteriobójcze i zwalcza nieprzyjemne zapachy.

 Jak zrobić pochłaniacz domowej roboty? Prosty sposób

Wykonanie pochłaniacza jest bardzo proste. Pierwszym krokiem jest zaopatrzenie się w worek z naturalnego materiału o wysokiej przepuszczalności, na przykład z lnu czy organzy. Wewnątrz umieszczamy wkład. Zawartość można skroplić ulubionym olejkiem eterycznym, na przykład z drzewa herbacianego, które ma właściwości bakteriobójcze, jeśli nie przepadamy za jego zapachem, może wybrać inny. Gotowy woreczek umieszczamy najlepiej w miejscu, gdzie panuje największa wilgoć, takie jak parapet, łazienka, szafka czy kuchnia. I gotowe, pochłaniacz wilgoci i odświeżacz powietrza w jednym.

Więcej o: