Domowe sposoby na pozbycie się zapachu kociego moczu. Ten produkt za 4 złote usunie go raz-dwa

Koci mocz to jeden z najbardziej nieprzyjemnych zapachów, w dodatku pozbycie się go bywa trudne. Na szczęście istnieją domowe sposoby na jego zneutralizowanie. Podpowiadamy, po jakie produkty sięgnąć, aby usunąć z kanapy, fotela czy dywanu uciążliwy zapach.

Problem z oddawaniem moczu do kuwety mają szczególnie małe koty, które dopiero uczą się z niej korzystać. Plamy moczu na dywanie czy kanapie możemy także zaobserwować, kiedy nasz puli zapadnie na chorobę dróg moczowych. To nie jedyne powody oddawania moczu przez koty w inne miejsce niż kuweta. Może być to wywołane także stresem lub zmianą miejsca zamieszkania, a także nieregularnym sprzątanie kuwety. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy koty i ptaki mogą żyć w zgodzie?

Jak pozbyć się zapachu kociego moczu - domowe sposoby? Ten produkt za grosze rozwiąże problem 

Każdy właścicieli kota przynajmniej raz musiał zmagać się z usuwaniem plam oraz zapachu kociego moczu z mebli. Na szczęście istnieją domowe sposoby, dzięki którym nieprzyjemną woń oraz zabrudzenia znikną. Jednym z produktów, po który warto sięgnąć, jest soda oczyszczona. Najpierw przy użyciu ręcznika papierowego lub papieru toaletowego postaraj się wchłonąć większość moczu. Następnie użyj wody oraz detergentu przeznaczonego do czyszczenia danej powierzchni, aby usunąć zabrudzenia. Po wyschnięciu tkaniny należy posypać plamę sodą oczyszczoną i pozostawić ją na około godzinę. Po tym czasie należy odkurzyć produkt. To powinno usunąć nieprzyjemny zapach z fotela lub kanapy. 

Jak usunąć zapach kociego moczu? Sięgnij do domowej apteczki 

Zneutralizować zapach kociego moczu pozwoli także woda utleniona. Niestety niektóre tkaniny w kontakcie z wodą utlenioną mogą się odbarwić, dlatego przed użyciem produktu należy sprawdzić w niewidocznym miejscu, czy nie zniszczy naszych mebli. Jeśli nie pojawią się przebarwienia, możemy przygotować mieszankę wody utlenionej z wodą w proporcji 1:10, a następnie nanieść ją na plamę. Roztworu nie trzeba spierać. Po czyszczeniu może być wyczuwalny charakterystyczny zapach wody utlenionej, jednak po kilku dniach powinien się ulotnić. 

Więcej o: