Przekrój ziemniaka i natrzyj nim buty. Genialny trik pomoże ci zaoszczędzić pieniądze

Jeśli przekroisz ziemniaka, prawdopodobnie jednym z ostatnich pomysłów, na które wpadniesz, będzie potarcie nim butów. Tymczasem, jest to świetny trik, aby rozwiązać pewien problem i zaoszczędzić. To warzywo ma ciekawe właściwości, które sprawdzą się i w tym przypadku.

Zdarza się, że gdy po lecie nadchodzi zima, szukamy w szafach butów na sezon. Po wyjęciu z zakamarków komody, obuwie może nie wyglądać tak spektakularnie, jak kiedyś. Z pomocą przychodzi... ziemniak, który świetnie poradzi sobie ze zniszczonym obuwiem. Polecamy ten domowy sposób.

Zobacz wideo Ziemniaki nie tuczą! Wręcz pomagają w przemianie materii

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Domowy sposób na zniszczone buty. To warzywo może zdziałać cuda

Skórzane buty to wysoka jakość, dlatego warto o nie dbać. Jeśli po sezonie obuwie nie wygląda tak samo, jak wcześniej, warto wypróbować domowe sposoby, które potrafią pozytywnie zaskoczyć! W tej sytuacji zajrzyj do worka z ziemniakami i wybierz jedno spore warzywo, które następnie przetnij na pół, a połową ziemniaka potrzyj buta. Sok z ziemniaka oczyści przebarwienia i brud, odżywi bez żadnych detergentów oraz sprawi, że skóra znowu będzie gładka i błyszcząca! Co ciekawe, jeśli masz skórzaną torebkę, również możesz ją potraktować w taki sposób. Taki patent może pomóc ci uniknąć zakupu nowych produktów, a dzięki temu zaoszczędzisz.

Wilgoć na oknach Wilgoć na oknach? Wystarczy pochłaniacz by pozbyć się tego problemu

Ziemniak to sposób nie tylko na odświeżenie obuwia. Rozwiąże inny problem

Ziemniak to warzywo, które znajdzie zastosowanie w wielu aspektach. Czasami po zakupie nowych, skórzanych butów, okazuje się, że jednak są za ciasne. W takiej sytuacji warto sięgnąć po ziemniaka, który rozwiąże ten problem. Warzywo należy umyć i obrać, a następnie wcisnąć go w noski butów jak najgłębiej się da. Tak wypchane buty zostaw na noc, aby sok z ziemniaków miał czas na rozciągnięcie i zmiękczenie skóry. Ten sposób pozwoli ci cieszyć się z chodzenia w nowych, skórzanych butach!

Kaloryfer Oszczędzanie ciepła w mieszkaniu. Sprawdź nasze proste triki

Ziemniak w bucie pozwoli usunąć ci ten dyskomfort. Wchłania brzydki zapach!

Jeśli czujesz, że Twoje buty nie pachną zbyt przyjemnie, wystarczy, że włożysz do nich obranego i umytego ziemniaka na kilka godzin. Warzywo pochłonie brzydki zapach w butach. Pamiętaj, aby po wyjęciu ziemniaków z butów przetrzeć je wilgotną ściereczką.

Więcej o: