Przekrój ziemniaka i natrzyj nim buty. Genialny trik pomoże ci zaoszczędzić pieniądze

Jeśli przekroisz ziemniaka, prawdopodobnie jednym z ostatnich pomysłów, na które wpadniesz, będzie potarcie nim butów. Tymczasem, jest to świetny trik, aby rozwiązać pewien problem i zaoszczędzić. To warzywo ma ciekawe właściwości, które sprawdzą się i w tym przypadku.

Zdarza się, że gdy po lecie nadchodzi zima, szukamy w szafach butów na sezon. Po wyjęciu z zakamarków komody, obuwie może nie wyglądać tak spektakularnie, jak kiedyś. Z pomocą przychodzi... ziemniak, który świetnie poradzi sobie ze zniszczonym obuwiem. Polecamy ten domowy sposób.

Zobacz wideo Ziemniaki nie tuczą! Wręcz pomagają w przemianie materii

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Domowy sposób na zniszczone buty. To warzywo może zdziałać cuda

Skórzane buty to wysoka jakość, dlatego warto o nie dbać. Jeśli po sezonie obuwie nie wygląda tak samo, jak wcześniej, warto wypróbować domowe sposoby, które potrafią pozytywnie zaskoczyć! W tej sytuacji zajrzyj do worka z ziemniakami i wybierz jedno spore warzywo, które następnie przetnij na pół, a połową ziemniaka potrzyj buta. Sok z ziemniaka oczyści przebarwienia i brud, odżywi bez żadnych detergentów oraz sprawi, że skóra znowu będzie gładka i błyszcząca! Co ciekawe, jeśli masz skórzaną torebkę, również możesz ją potraktować w taki sposób. Taki patent może pomóc ci uniknąć zakupu nowych produktów, a dzięki temu zaoszczędzisz.

Ziemniak to sposób nie tylko na odświeżenie obuwia. Rozwiąże inny problem

Ziemniak to warzywo, które znajdzie zastosowanie w wielu aspektach. Czasami po zakupie nowych, skórzanych butów, okazuje się, że jednak są za ciasne. W takiej sytuacji warto sięgnąć po ziemniaka, który rozwiąże ten problem. Warzywo należy umyć i obrać, a następnie wcisnąć go w noski butów jak najgłębiej się da. Tak wypchane buty zostaw na noc, aby sok z ziemniaków miał czas na rozciągnięcie i zmiękczenie skóry. Ten sposób pozwoli ci cieszyć się z chodzenia w nowych, skórzanych butach!

Ziemniak w bucie pozwoli usunąć ci ten dyskomfort. Wchłania brzydki zapach!

Jeśli czujesz, że Twoje buty nie pachną zbyt przyjemnie, wystarczy, że włożysz do nich obranego i umytego ziemniaka na kilka godzin. Warzywo pochłonie brzydki zapach w butach. Pamiętaj, aby po wyjęciu ziemniaków z butów przetrzeć je wilgotną ściereczką.

Więcej o: