Jak wyczyścić srebro? Wymieszaj te produkty i namocz. Efekt? Jak prosto od jubilera!

Zastanawiasz się, jak wyczyścić srebro? Domowe sposoby mogą być najlepsze! Czyszczenie srebrnej biżuterii i innych srebrnych przedmiotów wcale nie musi być trudne. Jak wyczyścić srebro, aby wyglądało jak nowe? Czego użyć do wyczyszczenia srebra w domu? Odpowiadamy.

Często używane lub czasami nawet nieużywane srebro może ulec zniszczeniu i zabrudzeniu. Ciemne naloty, brak blasku i zmatowienie? W takiej sytuacji warto znać domowe sposoby, które pomogą w wyczyszczeniu srebra. Jak wyczyścić srebro? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Zobacz wideo Spakuj się z pomysłem - biżuteria i kosmetyki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić srebro? Pozostaw na 30 minut w tym roztworze

Ten sposób cieszy się sporą popularnością, ponieważ jest łatwy i co najważniejsze efektowny! Przygotuj miskę, sodę oczyszczoną ocet i gorącą wodę. Do miski wlej gorącą wodę, łyżkę octu i łyżeczkę sody oczyszczonej, wszystko zamieszaj. Do tak przygotowanej mikstury włóż srebrne przedmioty, które chcesz wyczyścić i zostaw na 30 minut. Po tym czasie wyjmij wszystko i osusz delikatną ściereczką.

Myjesz tym zęby, a teraz użyj jej do czyszczenia srebra

Znany wielu osobom sposób na czyszczenie srebra to użycie pasty do zębów. Zabrudzoną biżuterię lub zastawę wysmaruj pastą do zębów i pozostaw tak na kilka minut. Następnie wszystko przepłucz pod bieżącą wodą i wytrzyj delikatną szmatką. Efekt widoczny jest od razu, więc jeśli potrzebujesz wyczyszczenia srebra na już, ten sposób sprawdzi się idealnie! Czyszczenie srebra pastą do zębów sprawdzi się najlepiej przy mniejszych przedmiotach.

Czyszczenie srebra domowym sposobem. Te napoje sprawdzą się idealnie

Do wyczyszczenia srebra domowym sposobem możesz użyć zwykłego i znanego napoju gazowanego lub napoju alkoholowego. Do miski wlej trochę napoju typu cola lub wódki i zamocz w roztworze srebro. Całość pozostaw na około 12 godzin, a po tym czasie wyjmij przedmioty, przemyj wodą i osusz ściereczką.

Więcej o: