Nocujesz w hotelu? Kiedy zamkniesz drzwi pokoju, koniecznie powieś szklankę na klamce

Jadąc na wakacje lub w delegację, bardzo często noc spędzamy w hotelu. W takiej sytuacji warto powiesić szklankę na klamce, zwłaszcza jeśli podróżujemy samotnie. To praktyczny trik.

Wakacje lub wyjazdy na weekend to czas, kiedy chcemy odpocząć i oderwać się od pracy, czy negatywnych myśli zaprzątających głowę. W takim okresie często zapominamy o bezpieczeństwie, a większą uwagę skupiamy na planowaniu wyjazdu, zwiedzania czy spotkań z przyjaciółmi. Sprawdź, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo będąc w hotelu. 

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

System alarmowy, z którego korzysta wiele osób

Czasami przebywając w hotelu, mamy obawy, czy ktoś przypadkiem nie wejdzie nam do pokoju. Lepiej zabezpieczyć pokój na noc, niż spać zestresowanym. Najlepszym sposobem jest skorzystanie ze szklanek hotelowych! Ten sposób jest bardzo łatwy i skuteczny. Wystarczy, że na klamkę nasuniesz szklankę, więc gdy ktoś będzie chciał zawitać do pokoju, szklanka spadnie na ziemię i narobi hałasu. Dzięki temu obudzisz się, a niechciany gość z pewnością wystraszy się i sam ucieknie. Stworzenie takiej pułapki jest dziecinnie proste, a może uratować życie oraz zabezpieczyć przed ewentualną kradzieżą.

Sposoby na zabezpieczenie pokoju w hotelu

Pobyt w hotelu powinien być ukierunkowany na relaks i wyciszenie. Właśnie dlatego, zanim rozgościsz się w pokoju hotelowym, warto posprawdzać kilka rzeczy:

Sprawdzenie lustra: markerem narysuj jakiś kształt i sprawdź, czy widzisz dwie linie — tą namalowaną i odbitą. Jeśli nie, możesz iść do recepcji zapytać, dlaczego w pokoju masz lustro weneckie.

Dziurka od klucza: co prawda w dzisiejszych czasach większość hoteli zamiast tradycyjnych kluczy stosuje karty, jednak jeśli Twój pokój hotelowy jest na zwykły klucz, warto zabezpieczyć dziurkę od klucza w drzwiach, aby nikt nie miał możliwość podglądania cię w taki sposób.

Włączony telewizor: jeśli wychodzisz na cały dzień z hotelu, warto zostawić włączony telewizor, dzięki temu potencjalny złodziej będzie myślał, że ktoś jest w pokoju. Pamiętaj również, aby przed wyjściem zamknąć okna i pochować cenne rzeczy.

Więcej o: