Piękne fale bez wizyty u fryzjera? To możliwe! Sprawdzone sposoby na kręcone włosy

Marzysz o bujnych i pięknych puklach, ale nie masz czasu na zrobienie fryzury? Loki są ponadczasowe i zawsze będą pasować do okazji. Często jednak rezygnujemy z wyboru tej fryzury ze strachu, że przygotowanie jej jest trudne i czasochłonne. Wcale nie musi takie być!

Loki i fale to fryzura pożądana przez wiele kobiet. W planach na romantyczny look, który przy okazji będzie miał naturalny efekt. Niestety nie każda z nas ma szczęście posiadania naturalnej burzy loków. Wiadomo, że zbyt częste stylizowanie włosów może być szkodliwe. Prostownice i lokówki dają szybkie, trwałe i piękne efekty, jednak kosztem osłabienia włosów. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z loków!

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak kręcić włosy na prostownicy? Kilka porad

Zanim zaczniesz, należy odpowiednie dobrać temperaturę. Zależeć będzie ona od typu włosów, które chcemy zakręcić. Przed użyciem prostownicy, włosy należy dokładnie umyć i wysuszyć oraz użyć kosmetyku termoochronnego. Następnie dzielimy włosy na sekcję i podpinamy. Kręcenie najlepiej zacząć od spodu. Pasmo włosów należy uchwycić między płytki prostownicy w miejscu, gdzie loki mają się zaczynać. Następnie obracamy urządzenie wokół własnej osi, o pełen obrót – 360 stopni, w kierunku do zewnątrz. W ten sposób włosy owiną się wokół prostownicy w kształt litery S. Powoli przeciągamy po włosach prostownicą do dołu, lekko „dokręcając" je przy końcówkach.

Hotel z charakterystyczną gitarą Hard Rock Hotel, w którym wszystko gra. Urlop w akompaniamencie mocnych brzmień

Jak zakręcić włosy na pasek od szlafroka? Piękne loki bez użycia ciepła

Jest to bardzo prosta metoda, która zaskoczy miłośników papilotów. Jest szybka w przygotowaniu i wymaga wyłącznie paska od szlafroka. Jak je wykonać?

  1. Włosy należy umyć, wysuszyć i starannie rozczesać.
  2. Włosy rozdzielić na dwie sekcje według przedziałka.
  3. Pasek od szlafroka należy położyć na płasko na głowie, tak aby jego środek był na środku głowy, a zwisające części paska były takiej samej długości.
  4. Następnie nawijamy pasma włosów od samej góry lub od połowy twarzy co chwila dobierając kolejne pasmo. Pasma włosów owijamy na zewnątrz.
  5. Powtórz czynność owijania włosów w pasek po drugiej stronie głowy.
  6. Z tak ułożonymi włosami pozostawiamy pasek na 3 – 4 godziny lub na całą noc.

Im ciaśniej będą owinięte włosy tym bardziej kręcone wyjdą nasze włosy. Po rozplątaniu ich z paska należy delikatnie przeczesać je palcami i utrwalić pianką lub lakierem.

Domowe sposoby na przyciemnienie włosów. Te produkty kosztują grosze i zapewne masz je w domu - zdjęcie ilustracyjne Domowe sposoby na przyciemnienie włosów. Te produkty rozwiążą problem

Więcej o: