Kiedy jest Dzień Babci i Dziadka 2023? Nie zapomnij tego dnia złożyć życzeń swoim babciom i dziadkom

Kiedy jest dzień babci i dziadka? To pytanie zaczynają zadawać sobie wnuki oraz wnuczki, którzy chcą tego dnia podziękować swoim dziadkom za wspólnie spędzony czas. Okazuje się, że święto wszystkich babć i dziadków zbliża się wielkimi krokami. Kiedy powinniśmy zadzwonić do nich z życzeniami?

Raz w roku nasze babcie oraz dziadkowie obchodzą swoje święto. To doskonały moment, aby poświecić im czas i wspólnie powspominać najpiękniejsze chwile, a także obdarować ich drobnymi upominkami oraz złożyć życzenia. Kiedy wypada ich święto? 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Kiedy Dzień Babci i Dziadka? Święta obchodzimy w styczniu 

Dzień Babci to święto, które obchodzimy 21 stycznia, w tym roku wypadnie w sobotę. Z kolei Dzień Dziadka świętujemy dzień później 22 stycznia (niedziela). Pomysł utworzenia Dnia Babci pojawił się po raz pierwszy w 1964 roku w tygodniu "Kobieta i Życie". Z roku na rok święto to zyskiwało na popularności. Później zaczęto także obchodzić Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dziadka 2023 prezent. Co ucieszy twoich dziadków? 

Zazwyczaj w Dniu Babci i Dziadka wręczamy naszym dziadkom kwiaty, czekoladki oraz inne drobne upominki. Przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie w tych dniach organizują w przedstawienia i uczą się wierszyków, które prezentują swoim dziadkom. Przygotowują również laurki oraz tworzą własnoręczne prezenty dla swoich babć i dziadków. 

Dekoracje na Dzień Babci i Dziadka. Jak je przygotować? 

W tym roku święto babć i dziadków wypada w weekend, dlatego warto zorganizować dla nich małe przyjęcie. Jeśli zastanawiasz się jak przygotować dekoracje, to najlepiej wykonać je samodzielnie. Najmłodsi wnukowie i wnuczki mogą stworzyć portrety swoich dziadków lub kolorowe stroiki na stół. Pamiętaj jednak, że to twoja obecność, a nie ozdoby będą najważniejsze tego dnia dla twoich dziadków. 

Wierszyk na Dzień Babci i Dziadka. Jakie będą najpiękniejsze?

W internecie znajdziesz mnóstwo życzeń i wierszyków dla dziadków, jednak bez wątpienia najpiękniejsze będą te spersonalizowane, które napiszesz specjalnie dla nich. Warto w nich nawiązać do wspólnie przeżytych chwil oraz najważniejszych momentów, w których ci towarzyszyli. Takie życzenia z pewnością wywołają uśmiech na ich twarzach. 

Więcej o: