Weź produkt z lodówki! Jak pozbyć się oznak starzenia? Genialny, domowy trik na zmarszczki

Jak pozbyć się oznak starzenia? Zmarszczki są efektem ubocznym starzenia się skóry. Nie oznacza to jednak, że nie da się spowolnić tego procesu. Wbrew wszystkiemu wcale nie musisz wydawać pieniędzy na drogie zabiegi i operacje. Domowy sposób na zmarszczki wymaga jednego produktu z kuchni!

Zmarszczki są nieuniknione, ale możesz się ich pozbyć w naturalny sposób. Zamiast kosztownych zabiegów spróbuj skorzystać z prostych, domowych trików. Większość z tych produktów masz w swojej kuchni. Jeden z nich to banalny trik naszych babć. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wygładzić zmarszczki na twarzy? [NaZdrowie]

Jak pozbyć się zmarszczek? Domowe sposoby na oznaki starzenia

Najpopularniejszym trikiem, polecanym przez kobiety jest użycie jajka. Zawiera ono całe mnóstwo cennych składników odżywczych i minerałów, które przyczyniają się do zniwelowania oznak zmęczenia i starzenia się skóry. Wystarczy przygotować prostą maseczkę i cieszyć się szybkimi efektami. Ubij białko kurzego jaja, nanieś na twarz i pozostaw na 10 minut, po czym dokładnie zmyj. Białko możesz stosować również w okolicy oczu, by zredukować tzw. kurze łapki. Innym tanim produktem, który skutecznie pomoże w walce ze zmarszczkami, jest banan.

Pasta zrobiona z tego owocu nawilży i odżywi naskórek oraz uzupełni niedobory witamin. Dzięki temu skóra stanie się elastyczna i mniej podatna na powstawanie zmarszczek. Przed zastosowaniem naturalnych metod polecamy omówić je z dermatologiem i upewnić się, że nie mamy uczulenia na konkretne produkty.

Jak zapobiega zmarszczkom? Możesz zachować młodość w łatwy sposób

Jak powszechnie wiadomo lepiej zapobiegać, niż leczyć. Co zatem zrobić, by spowolnić proces starzenia się skóry? Przede wszystkim pamiętaj, by uważać na szkodliwe działanie promieni słonecznych zarówno latem, jak i na śniegu. Pomoże ci w tym dobrze dopasowany krem z filtrem, który postaraj się nałożyć około 20 minut przed wyjściem na zewnątrz. Negatywny wpływ mają także wizyty w solarium, najlepiej ogranicz je do minimum. Kiedy skóra jest elastyczna, zmarszczki nie będą się tak często pojawiać. Dobrym trikiem na utrzymanie jędrności są masaże. Nic nie kosztują, wystarczy jedynie odrobina wprawy, a możesz robić je codziennie. Masaż przeciwzmarszczkowy należy przeprowadzać, stosując ruchy od dołu do góry. Delikatnie rozciągaj skórę opuszkami palców od linii między brwiami w kierunku skroni lub od żuchwy w kierunku oczu.

Więcej o: