Nie wylewaj wody po obiedzie! Ekologiczny nawóz sprawi, że tuje znów będą zielone

Jak dbać tuje, aby rosły wysokie i zielone? Uprawa tui, co prawda, nie należy do najtrudniejszych zadań, jednak czasami może być kosztowna. Mamy prosty sposób na domowy nawóz, który pozwoli ograniczyć wydatki i sprawi, że żywotniki będą rosły jak szalone!

Tuje niezwykle często wykorzystywane są w ogrodach jako żywopłot. Aby spełniały one swoją rolę należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. W tym celu możesz wykorzystać sposób na domowy nawóz. Śpieszymy z informacją, jak go zrobić!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Jak pielęgnować tuje? Zadbaj o prawidłowe nawożenie 

Rodzaj nawozu stosowanego do żywotników zależy od pory roku, panujących warunków atmosferycznych oraz etapu ich rozwoju. Jesienią należy zadbać o dużą dawkę potasu oraz fosforu, które przygotują je do zimowania. Natomiast, gdy na dworze zaczyna robić się cieplej krzewy potrzebują sporo magnezu i azotu, co pozwoli uniknąć żółknięcia i obumierania gałązek. 

Obieranie ziemniaków Przekrój ziemniaka i natrzyj nim buty. Trik, który pomoże ci zaoszczędzić

Domowy nawóz do tui. Wykorzystaj resztki po jedzeniu i ciesz się bujnym żywopłotem

Ten prosty domowy trik pozwoli ci nie tylko w odpowiedni sposób zadbać o tuje, ale także zaoszczędzić pieniądze. Okazuje się, iż idealnym nawozem dla tych krzewów jest... woda po gotowanych warzywach. Podczas gotowania jerzyny tracą swoje składniki odżywcze, pozostawiając je w wodzie, dlatego warto przelać ją do konewki i podlać nią żywotniki. Ważne jest, aby w wodzie nie znajdywały się żadne przyprawy, gdyż mogą one szkodzić roślinom

Domowe sposoby na przyciemnienie włosów. Te produkty kosztują grosze i zapewne masz je w domu - zdjęcie ilustracyjne Domowe sposoby na przyciemnienie włosów. Te produkty rozwiążą problem

Sposób na zielone tuje: gnojówka z pokrzywy

Poza wodą po warzywach można wykorzystać także wcześniej wyplewioną pokrzywę. Należy wrzucić ją do wiadra i zalać wodą i pozostawić na kilka tygodni. Gnojówkę należy raz dziennie mieszać. Fermentacja powinna zakończyć się po dwóch tygodniach, czego oznaką będzie brak pienienia się nawozu. Uzyskany roztwór należy rozcieńczyć z wodą w proporcjach 1:10 i podlać nim tuje. Tak przygotowany domowy nawóz można wykorzystywać przez 1,5 miesiąca, gdyż po tym czasie traci on swoje właściwości.

Więcej o: