Dodaj je zamiast soli, kiedy gotujesz ziemniaki. Sprawią, że danie będzie o wiele smaczniejsze!

Czym zastąpić sól? Gotując ziemniaki warto o tym pomyśleć z wielu powodów. Będą nie tylko zdrowsze, ale i o wiele smaczniejsze! Wiele osób, nie wyobraża sobie gotowania bez tej przyprawy. Udowadniamy, że będzie to banalnie proste, jeśli poznasz tych kilka tajemniczych składników.

Ziemniaki w polskich domach gotowane są dość często oczywiście w posolonej wodzie. Jednak sól spożywana w nadmiarze w różnej formie może prowadzić do wielu schorzeń i problemów. Właśnie dlatego warto wiedzieć, czy zastąpić sól. Zdrowotny aspekt to nie wszystko! Dzięki temu będą smaczniejsze!

Zobacz wideo Młode ziemniaki z gzikiem - pyszny przepis

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Te produkty świetnie zastępują sól! Sprawią, że danie będzie smaczniejsze

Gotowanie ziemniaków z solą to klasyczny sposób na ich przyrządzenie. Jednak może warto zmienić ten zwyczaj podczas gotowania, co wpłynie korzystnie na zdrowie i kubki smakowe. Ziemniaki można przyprawić ulubionymi przyprawami z kuchni, np. pieprzem, kminkiem, liściem laurowym, zielem angielskim czy kozieradką. Świetną alternatywą na doprawienie ziemniaków jest użycie warzyw, takich jak np. suszona papryka, marchew czy pietruszka. Taki sposób przygotowania ziemniaków z pewnością zachwyci smakiem! Co więcej, te konkretne przyprawy mają słony posmak. W wielu sklepach można zakupić zdrową, gotową mieszankę o nazwie "zioła zamiast soli" produkowaną przez wiele różnych firm. To również znakomity sposób, aby ograniczyć spożywanie soli np. małym dzieciom.

Jak szybko ugotować ziemniaki? Użyj wody, której nie podgrzejesz w garnku

Może się zdarzyć, że na szybko musimy ugotować ziemniaki. W takiej sytuacji warto znać sposób, który pozwoli skrócić czas gotowania nawet o połowę! Zamiast wkładać ziemniaki do garnka z zimną wodą, włóż je do pustego garnka, a wodę zagotuj w czajniku elektrycznym. Gorącą wodą zalej ziemniaki i ciesz się szybkim sposobem na gotowanie ziemniaków!

Jak długo gotować ziemniaki? Po tym czasie będą idealne

Długość gotowania ziemniaków jest uzależniona od kilku czynników — wielkości, rodzaju warzyw i preferowanej formy podania. Jeśli ziemniaki chcesz podać w całości, gotuj je przez około 20 minut, natomiast jeśli chcesz przygotować purée, muszą one gotować się zazwyczaj około 30 minut. Jeśli gotujesz młode ziemniaki, ich czas gotowania to zazwyczaj tylko 10-15 minut.

Więcej o: