Laminacja brwi w domu jest banalna i tania! Ten produkt za 3 zł działa jak zabieg za 300 zł

Laminowanie brwi to znany i lubiany zabieg, który najczęściej wykonywany jest w salonach kosmetycznych. Jednak istnieje sposób na laminacje brwi w domu krok po kroku! Sprawdź jakiego produktu użyć, aby uzyskać efekt jak z salonu i zaoszczędzić pieniądze.

Stylizowanie brwi nie należy do najłatwiejszych i najszybszych. Bardzo często zajmuje to sporo czasu, dlatego wiele osób decyduje się na laminację brwi w salonie. Efekt tego zabiegu potrafi utrzymać się nawet od 3 do 8 tygodni! W salonie kosmetycznym taki zabieg to koszt około 300 zł. Jednak znamy podobny i w lepszej cenie zabieg, który można wykonać samemu w domu! Oczywiście warto wcześniej skonsultować to np. z dermatologiem.

Zobacz wideo Złamana szminka, wyschnięty tusz do rzęs? Nie wyrzucaj

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić laminację brwi w domu? Poznaj sposób krok po kroku

Do przeprowadzenia laminacji w brwi w domu na szczęście nie potrzebujesz specjalistycznych sprzętów i narzędzi. Przed zabiegiem przygotuj sobie 15 gramów żelatyny, 50 gramów gorącej wody, oliwę z oliwek, mały garnek i kuchenkę. Do garnka włóż składniki i podgrzewaj przez kilka minut. Następnie wszystko należy przestudzić i dodać kilka kropel oliwy z oliwek. Wyczyść brwi z zabrudzeń i małym pędzelkiem nakładaj przygotowaną mieszankę, nadając kształt. Maseczkę pozostaw na brwiach przez godzinę, a potem brwi przetrzyj i delikatnie rozczesz.

Jak pielęgnować brwi? Nie rób tego po zabiegu laminacji

Zabieg laminacji brwi czy to w domu, czy w salonie może prowadzić do przesuszenia włosków. Właśnie dlatego tak ważna jest pielęgnacja brwi po tego rodzaju zabiegach. Pamiętaj, aby po zabiegu przez 12 godzin nie moczyć brwi, jeśli chcesz, aby efekt był jak najlepszy. Na wysuszone włoski brwi świetnie nada się np. codziennie kropelka oliwy z oliwek. Kropelkę oliwy nałóż na brwi i przeczesuj kilkakrotnie.

Więcej o: