To naturalne, że zimą chyba każdy marzy o tym, aby przyjść po zimowym spacerze, czy pracy do ciepłego mieszkania. Niestety zdarza się, że grzejniki w mieszkaniu okazują się zapowietrzone. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak odpowietrzyć kaloryfer w mieszkaniu?
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Odpowietrzenie grzejników to bardzo łatwy proces, jednak trzeba przeprowadzić go w odpowiedni sposób. Na początek ważną kwestią jest fakt, że odpowietrzanie grzejnika powinno odbywać się, gdy cała instalacja jest ostudzona. Po prostu odczekaj lub zakręć zawór. Teraz możesz przygotować się do odpowietrzania:
Jeśli grzejnik jest zapowietrzony, to po prostu nie działa i nie oddaje ciepła. Często w przypadku grzejników żebrowych może nastąpić taka sytuacja, że nie grzeje tylko jego część. Innym objawem zapowietrzenia grzejników jest głośna praca całej instalacji, a dokładnie charakteryzujący szum i bulgotanie.
Grzejniki na ogół nie potrzebują specjalnych konserwacji, jednak gdy zostaną zapowietrzone, należy o to odpowiednio zadbać. Jeśli grzejnik jest zapowietrzony, w jego wnętrzu znajduje się uwięzione powietrze, które może powodować nieprawidłowości w grzaniu. Zapowietrzony grzejnik to również zła cyrkulacja wody, co będzie miało skutki w nierównomiernym ocieplaniu pomieszczenia.