Zastosuj ten trik, aby zachować ciepło w mieszkaniu. Przez tę usterkę możesz stracić pieniądze!

Ceny ogrzewania mieszkań są wysokie, dlatego wiele osób stara się oszczędzać na ogrzewaniu. Niestety nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli i zdarzają się usterki. Można temu zaradzić i dowiedzieć się, jak odpowietrzyć grzejnik i nie stracić pieniędzy na opłatach.

To naturalne, że zimą chyba każdy marzy o tym, aby przyjść po zimowym spacerze, czy pracy do ciepłego mieszkania. Niestety zdarza się, że grzejniki w mieszkaniu okazują się zapowietrzone. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak odpowietrzyć kaloryfer w mieszkaniu?

Zobacz wideo Mieszkanie prawem, nie towarem. Co na to Konstytucja? [Next Station]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odpowietrzyć zapowietrzony grzejnik? To banalnie proste

Odpowietrzenie grzejników to bardzo łatwy proces, jednak trzeba przeprowadzić go w odpowiedni sposób. Na początek ważną kwestią jest fakt, że odpowietrzanie grzejnika powinno odbywać się, gdy cała instalacja jest ostudzona. Po prostu odczekaj lub zakręć zawór. Teraz możesz przygotować się do odpowietrzania:

  1. Miseczkę lub wiaderko połóż pod zaworem grzejnika.
  2. Odkręcaj delikatnie zawór za pomocą specjalnego klucza lub zwykłego śrubokręta.
  3. Odczekaj, aż ze szczeliny zacznie lecieć woda oraz powietrze.
  4. Gdy woda przestanie lecieć, to znak, że grzejnik został odpowietrzony.

Jak rozpoznać czy grzejnik jest zapowietrzony? Sprawdź, aby pieniądze nie poszły na marne

Jeśli grzejnik jest zapowietrzony, to po prostu nie działa i nie oddaje ciepła. Często w przypadku grzejników żebrowych może nastąpić taka sytuacja, że nie grzeje tylko jego część. Innym objawem zapowietrzenia grzejników jest głośna praca całej instalacji, a dokładnie charakteryzujący szum i bulgotanie.

Dlaczego trzeba odpowietrzać grzejnik? Pozbądź się zimna w mieszkaniu i domu

Grzejniki na ogół nie potrzebują specjalnych konserwacji, jednak gdy zostaną zapowietrzone, należy o to odpowiednio zadbać. Jeśli grzejnik jest zapowietrzony, w jego wnętrzu znajduje się uwięzione powietrze, które może powodować nieprawidłowości w grzaniu. Zapowietrzony grzejnik to również zła cyrkulacja wody, co będzie miało skutki w nierównomiernym ocieplaniu pomieszczenia.

Więcej o: