Zamocz w tym wacik i usuń włoski z twarzy. Genialny trik pozwoli zaoszczędzić nawet 200 złotych

Nadmierne owłosienie szczególnie u kobiet nie należy do lubianych, mimo że jest to coś całkiem naturalnego. Wiele osób decyduje się na usunięcie włosków z twarzy w salonach kosmetycznych, jednak taki zabieg to koszt nawet 200 złotych. Znamy o wiele tańszy sposób.

Owłosienie na ciele sprawia czasami dyskomfort i pomimo walki ze stereotypami, w 21. wieku nadal krępuje szczególnie kobiety. Wąsik nad ustami czy tzw. meszek to coś zupełnie normalnego, lecz oczywiście, jeśli ktoś ma ochotę, można go usunąć. W jaki sposób usunąć niechciane owłosienie na twarzy domowym sposobem? Nie trzeba wydawać kilkuset złotych!

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na nadmierne owłosienie? Wykorzystaj produkt z kuchni

Jeśli nadmierne owłosienie powoduje dyskomfort, warto zadbać o to i usunąć niechciane włoski z twarzy. Z pomocą przyjdzie soda oczyszczona, która może zastąpić zabieg w salonie kosmetycznym za nawet 200 zł! Soda oczyszczona dzięki swoim właściwościom osłabia wzrost włosków, a po regularnym i odpowiednim jej stosowaniu włoski mogą nawet zacząć wypadać samoistnie.

Jak usunąć włoski na twarzy domowym sposobem? Pomoże ta mieszanka

Do miski wlej 250 ml przegotowanej i ostudzonej wody i rozpuść w niej jedną łyżeczkę sody oczyszczonej. Waciki kosmetyczne zamocz w mieszance i przemyj nimi okolice twarzy z owłosieniem i odczekaj około 30 minut. Po tym czasie możesz zmyć mieszankę letnią wodą, a skórę nawilż swoim ulubionym balsamem. Ten domowy sposób to świetne rozwiązanie, jeśli nie chcesz wydawać mnóstwa pieniędzy w salonie kosmetycznym. Pamiętaj jednak, aby wcześniej sprawdzić, czy nie masz alergii na dany produkt.

Co bardzo ważne, nadmierne owłosienie może wynikać np. ze zmian hormonalnych. Warto skonsultować to np. z lekarzem endokrynologiem. W przypadku stosowania wszelkich zabiegów na owłosienie także tych domowych - należy upewnić się, czy ta metoda nie wywołuje alergii, lub jest odpowiednia dla danego rodzaju skóry. W tym przypadku wystarczy konsultacja u internisty, czy dermatologa.

Soda oczyszczona na twarz. Nie zapomnij o tym

Soda oczyszczona to produkt, który ma zbawienne właściwości w kosmetyce i nie tylko. Jednak podczas stosowania jej trzeba zachować. Pamiętaj, że w zależności od kondycji, koloru i grubości włosków mieszanka sody oczyszczonej i wody może zadziałać inaczej.

Więcej o: