Trzymaj kulkę folii aluminiowej w kieszeni. W ten sposób pozbędziesz się dokuczliwego problemu

W okresie jesienno-zimowym elektryzujące się włosy to prawdziwe utrapienie. Grube swetry, golfy i czapki tylko pogłębiają problem oraz sprawiają, że zapanowanie nad kosmykami staje się niemalże niemożliwe. Okazuje się, że jest na to prosty sposób.

Elektryzujące się włosy to problem, który nasila się, gdy na dworze zaczyna robić się zimno. Powodem tego, jest odzież, którą w tym okresie na siebie zakładamy. Wełniane swetry, czapki oraz szaliki sprawiają, że kosmyki są nie do okiełznania. Okazuje się, że pomocna może być folia aluminiowa, która zwykle służy nam w kuchni. 

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego włosy się elektryzują?  Jest kilka przyczyn

Najważniejszym powodem, dlaczego włosy się elektryzują jest ich pocieranie o materiały, dlatego też ten problem nasila się w okresie jesienno-zimowym. Przez chłód na dworze do naszych stylizacji dodajemy czapki i szaliki, które mają duży wpływ na wygląd naszej fryzury. Istotna także jest pielęgnacja włosów. Na elektryzowanie znaczenie bardziej narażone są suche i zniszczone włosy, dlatego warto zadbać o ich mocne nawilżenie olejkami oraz unikać używania plastikowych szczotek, a także produktów zawierających glicerynę i alkohol. 

Co na elektryzujące się włosy? Folia aluminiowa pozwoli pozbyć ci się uciążliwego problemu 

Męczą cię elektryzujące się włosy? Skorzystaj z folii aluminiowej, która potrafi zdziałać cuda! Podziel kosmyki na mniejsze części i delikatnie przetrzyj nią włosy od góry do dołu. Efekt będzie natychmiastowy, lecz krótkotrwały, gdyż ten sposób nie likwiduje przyczyny elektryzowania się włosów. Aby problem zniknął na dłużej warto zagłębić się w metody odpowiedniej pielęgnacji

Szybki sposób na pozbycie się problemu elektryzujących się włosów

Kolejnym sposobem na niesforne kosmyki jest spryskanie grzebienia lakierem do włosów i powolne ich rozczesywanie. Pamiętaj jednak, że częste stosowanie tego produktu może spowodować, że twoje włosy staną się jeszcze bardziej suche, dlatego też warto stosować ten trik sporadycznie, w sytuacjach awaryjnych oraz zadbać o ich dogłębne nawilżenie. 

Więcej o: