Jak umyć mikrofalę domowym sposobem? Wystarczą dwa składniki, a tłuszcz i brud dosłownie wyparują

Zastanawiasz się jak umyć mikrofalę szybko i skutecznie? Mikrofalówka to cenne urządzenie w każdym domu, które używane jest dość często. Podatne jest na lepkie i trudne do doszorowania zabrudzenia. Znamy świetny sposób na tłuszcz i brud, który nie wymaga szorowania.

Mikrofalówka to sprzęt kuchenny, który bardzo łatwo się brudzi. W okresie świątecznym z pewnością w wielu domach była ona często używana do podgrzewania jedzenia i być może nadal męczysz się z tłustymi i zaschniętymi zabrudzeniami. Jeśli tak, warto wypróbować domowe sposoby na wyczyszczenie mikrofalówki. Nie wymagają szorowania ścianek.

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić prąd, piekąc w piekarniku i zmywając w zmywarce?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak umyć mikrofalę domowym sposobem? Ta mieszanka usunie zabrudzenia

Jeśli twoja mikrofalówka ma liczne zabrudzenia oraz zapach wydobywający się z niej, gdy otwierasz drzwiczki, nie jest zbyt przyjemny, wypróbuj ten domowy sposób! W misce wymieszaj około 250 ml wody z wyciśniętym sokiem z połowy cytryny. Naczynie wstaw do mikrofalówki i włącz na około 4-5 minut. Woda z cytryną zacznie się gotować, wydzielając sporą ilość pary wodnej, która zmiękczy brud i pozostawi po sobie przyjemny, cytrynowy aromat. Po wyjęciu miski umyj wnętrze urządzenia szmatką.

Jak pozbyć się spalenizny? Niezawodny sposób na wyczyszczenie mikrofalówki 

W wielu mikrofalówkach można dostrzec nieprzyjemny zapach spalenizny oraz samą spaleniznę zaschniętą na ściankach. W takim przypadku pomocny okaże się tu domowy sposób, a dokładnie połączenie szklanki wody z dwiema łyżkami sody oczyszczonej. Tak przygotowaną mieszankę należy włożyć do mikrofalówki i włączyć urządzenie na około 4 minuty. Para wodna z mikstury powinna zmiękczyć przypalenie, a te z pewnością zejdą przy pomocy ręcznika papierowego lub szmatki.

Bezpieczne mycie mikrofali. Uważaj na to podczas mycia mikrofalówki

Czyszczenie mikrofalówki to dość prosty proces, jednak trzeba uważać na pewnie kwestie. Jeśli myjesz mikrofalówkę, unikaj ostrych szczotek lub gąbek, które mogą porysować powierzchnię urządzenia. Podczas czyszczenia mikrofalówki sodą oczyszczoną również przeprowadź cały proces delikatnie, ponieważ ziarnista struktura może pozostawiać rysy.

Więcej o: