Nie wyrzucaj korka po winie! Namocz go i zostaw pod drzwiami. To rozwiąże popularny problem

Wyrzucasz korek po winie wraz z butelką? Następnym razem tego nie rób, bo może się przydać. Wystarczy, że namoczysz go i postawisz przed drzwiami do pokoju. To prosty trik, dzięki któremu pozbędziesz się popularnego problemu.

Nieproszeni goście nie są mile widziani w naszych domach i wcale nie chodzi o ludzi. Pozbycie się i wyrzucenie np. owada może stać się nie lada wyzwaniem, a co gorsza - insekty lubią powracać w te same miejsca. Z pomocą przychodzi łatwy, domowy trik, dzięki któremu skutecznie odstraszysz nieproszonych gości. Weź korek po winie i zamocz go w odpowiedniej substancji.

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niezawodny sposób na pająki. Nasącz korek i postaw go przed drzwiami

Korek po winie to idealny materiał do stworzenia odstraszacza na owady. Nie wyrzucaj go więc, a spróbuj nasączyć aromatem, którego pająki nie tolerują. Korek długo utrzymuje odrzucający zapach i można położyć go w dyskretnym miejscu. Umieść korek namoczony olejkiem przed drzwiami pokoju lub szafy, a żaden nieproszony gość tam nie wejdzie. To prosty i tani trik.

Jakie zapachy odstraszają owady? Większość ma je w kuchni!

Nie musisz wydawać fortuny na preparaty przeciw owadom. Najskuteczniejszym odstraszaczem pająków jest mięta, którą większość z nas posiada w domu. Te stworzenia nienawidzą intensywnego zapachu, jaki wydziela i z pewnością się do niej nie zbliżą. Wystarczy urwać kilka listków z ogródka i natrzeć nimi korek lub wrzucić do słoika z naparem. Jeśli nie posiadasz mięty równie dobrze sprawdzą się aromaty cytryny, cynamonu, eukaliptusa, a nawet lawendy. Możesz użyć naturalnych roślin lub olejków eterycznych i poustawiać je w wielu miejscach w swoim domu. Warto przy tym pamiętać, że owady preferują zacienione i wilgotne zakamarki.

Jak zapobiegać pojawianiu się pająków w domu?

Podane metody można również stosować zapobiegawczo. Miętowy olejek można wymieszać z wodą i rozpylić w mieszkaniu za pomocą zraszacza do roślin. Taki zabieg powtarzaj raz w tygodniu po uprzednim wysprzątaniu mieszkania. Pamiętaj również, że pająki mogą żywić się resztkami okruszków ze stołu, dlatego warto regularnie zamiatać, szczególnie w mało dostępnych miejscach.

Więcej o: