Genialny trik na czyszczenie pralki! Wsyp pół szklanki i nastaw program. Kamień i brud szybko znikną

Istnieją domowe sposoby na czyszczenie pralki, ale które z nich są skuteczne? Podpowiadamy, jaki sposób na czyszczenie pralki jest prosty, tani i sprawdzony. Jak usunąć kamień i zabrudzenia z pralki? Wystarczy pół szklanki produktu z kuchennej szafki.

Pranie robimy zazwyczaj co kilka dni, a zapach świeżego czystego prania to coś, czego oczekujemy. Niestety, czasami mimo użycia pachnących detergentów po praniu czuć w pralce brzydki zapach i widać osad. Jak zwalczyć osad z kamienia w pralce? Co ciekawe, nie trzeba od razu kupować ciężkich i drogich detergentów. Poznaj domowe sposoby na usunięcie kamienia z pralki.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odkamienić pralkę? Wypróbuj ten produkt z kuchni

Domowe sposoby na odkamienienie pralki nie wymagają wydania mnóstwa pieniędzy, co jest ich ogromnym plusem. Jednym z takich sposobów jest użycie kwasku cytrynowego. Pół szklanki kwasku cytrynowego wsyp do dozownika w pralce i włącz program na 90 stopni. Dzięki właściwościom kwasku cytrynowego oraz wysokiej temperaturze kamień i cały brzydki osad znikną.

jak doprać plamę z oleju? Jak pozbyć się tłustej plamy z oleju? Wysyp odrobinę tego produktu

 Domowe sposoby na czyszczenie pralki. Te produkty są skuteczne i tanie

Usunięcie kamienia z pralki to jedno, jednak warto zadbać również o samo jej odświeżenie, nawet jeśli nie ma w środku osadu z kamienia. Regularne czyszczenie bębna to również sposób na pozbycie się kamienia, a dokładnie jego niwelację. Aby odświeżyć pralkę, możesz skorzystać z domowego sposobu związanego z sodą i octem. Do bębna lub do dozownika na proszek wlej pół szklanki octu i pół szklanki sody oczyszczonej. W pralce włącz program na 90 stopni, a później możesz włączyć swoje pranie i cieszyć się świeżym i przyjemnym zapachem z pralki. Jeśli zapach octu będzie Ci przeszkadzał, możesz włączyć pralkę zaraz po czyszczeniu, dodając płyn do prania i do płukania.

jak wyczyścić mikrofalówkę? Jak umyć mikrofalę domowym sposobem? Wystarczą tylko dwa składniki

Czyszczenie pralki: domowe sposoby na czyszczenie dozownika na detergenty

W dozowniku na detergenty często można zauważyć brud i pleśń, dlatego warto go co jakiś czas wyczyścić. Czasami wystarczy wyciągnięcie dozownika i przetarcie go wodą i szmatką. Jednak jeśli zabrudzenie jest duże i zaschnięte możesz użyć np. kwasku cytrynowego, który wysyp na zwilżoną szmatkę i zacznij szorować dozownik.

Więcej o: