Wybrano najlepsze miasto na świecie 2022. Dolecisz tam w dwie godziny i to za grosze!

Każdego roku wybierane jest najpiękniejsze miasto na świecie. Dla każdego piękne miasto może oznaczać coś innego, ale w przypadku tego miejsca nie powinno być wątpliwości. Dolecisz tam z Polski w zaledwie dwie godziny, a koszty podróży mogą być bardzo niskie.

Wiele z nas chciałoby, aby najpiękniejszym miastem była ogłoszona stolica Polski, czyli Warszawa, ale niestety nie tym razem. Może Berlin lub Paryż? Firma TimOut przygotowała specjalny ranking najpiękniejszych miast, przepytując blisko 20 000 mieszkańców miast o to, jak im się żyje w mieście, co jest tam oryginalnego, jak wygląda życie nocne i gdzie czują się najbezpieczniej.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Oto najlepsze miasto na świecie w 2022 roku. Radzimy zabrać kurtki przeciwdeszczowe

Tytuł najlepszego miasta świata w 2022 roku uzyskał szkocki Edynburg. TimeOut potwierdza swój wybór tym, że to właśnie w tym mieście jest wiele niesamowitych zabytków, malowniczych punktów widokowych i pięknej architektury. Dodatkowo Edynburg może pochwalić się rozwojem w kwestii kulinarnej. 88 procent mieszkańców tego miasta stwierdziło, że każdy jest w stanie wyrazić siebie w tym miejscu, dzięki czemu tak wiele osób chce odwiedzić lub nawet zamieszkać w Edynburgu. Drugie miejsce w rankingu zajęło Chicago, a trzecie Medellín.

Co warto zwiedzić w Edynburgu. To musisz zobaczyć

Będąc w Edynburgu, zaopatrz się w wygodne buty, ponieważ zwiedzanie miasta pieszo będzie w tym przypadku najlepszą opcją. Jak możemy przeczytać na stronie TimOut:

jest to jedno z najpiękniejszych miast do zwiedzania na piechotę

Podczas spaceru bez problemu można zatrzymać się przy pięknej budowli i zrobić zdjęcia, a po kilku godzinach przechadzki wstąpić do restauracji na pyszne jedzenie. Przebywając w Edynburgu warto odwiedzić Calton Hill, skąd widać całe miasto. Miejsce to jest zabytkową częścią Edynburga i to właśnie tam znajduje się pomnik Dugalda Stewarta, szkockiego profesora i filozofa. Oczywiście nie można pominąć podczas zwiedzania zamku królewskiego (Edinburgh Castle), który znajduje się na wzgórzu w centrum miasta. Co ciekawe, tanie linie lotnicze oferują loty do Edenburga już od 400 zł w obie strony.

Więcej o: