Pełnia księżyca styczeń 2023. Kiedy pojawi się Wilczy Księżyc? Sprawdź, gdzie najlepiej go obserwować

Styczniowa pełnia księżyca zbliża się wielkimi krokami. Już niebawem na naszym niebie będziemy mogli podziwiać ziemskiego satelitę w całej okazałości. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, kiedy warto wybrać się na spacer i spojrzeć w niebo, aby ujrzeć niezwykły spektakl.

Bez wątpienia zjawiskiem astronomicznym, które co miesiąc przykuwa wzrok wielu osób, jest pełnia księżyca. Całą tarczę ziemskiego satelity możemy podziwiać dokładnie co 29,5 dnia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Skąd się wzięliśmy? Czy jesteśmy sami? Webb rusza szukać odpowiedzi

Pełnia księżyca w styczniu? Dlaczego nazywamy ją Lodowym Księżycem

Pierwsza w tym roku pełnia wypada w pierwszym tygodniu stycznia. Pełnię księżyca będziemy mieli okazję obserwować w sobotę, 7 styczni o godzinie 00.09. Styczniowa pełnia nazywana jest Pełnią Wilczego Księżyca, a także Księżycem Wilków lub Lodowym Księżycem. Swoją nazwę wzięła od wycia wygłodniałych wilków, które było słychać w styczniu. Natomiast nazwa Lodowy Księżyc jest związana z panującą w styczniu pogodą, która zazwyczaj jest bardzo mroźna. 

Pełnia Wilczego Księżyca w Raku. Wskazówki astrologów.

Wilczy Księżyc ukaże się na tle gwiazdozbioru Raka. Czeka nas czas pełen emocji, a podjęte tego dnia decyzje będą miały wpływ na naszą przyszłość. Tego dnia należy kierować się umysłem, nie sercem. 7 i 8 stycznia nie powinno się umawiać rozmów biznesowych ani takich, które dotyczą finansów. Należy także powstrzymać się przed wyrażaniem emocji.

Jak zadbać o ogród zimowy w styczniu? Kalendarz prac ogrodowych 2023. Jak dbać o rośliny w styczniu?

Jak obserwować pełnię księżyca? O czym należy pamiętać? 

Księżyc jest dużym ciałem niebieskim, które bez trudu dostrzeżemy gołym okiem. Należy jednak pamiętać, że warto wybrać się w miejsce, w którym zanieczyszczenie świetlne będzie najmniejsze. Pomocna przy wyborze doskonałego miejsca będzie mapa, na której zaznaczone są miejsca zanieczyszczone przez światło. Najlepsze warunki do podziwiania ziemskiego satelity mają mieszkańcy wschodniej Polski

Chociaż warto brać takie rzeczy z przymrużeniem oka, niektórzy uważają, że podczas pełni mogą dziać się tajemnicze rzeczy. Przypominamy, że horoskop to tylko zabawa z przymrużeniem oka.

Więcej o: