Prosty trik na pozbycie się sierści z ubrań! Wystarczy włożyć ten produkt za grosze do pralki

Każdy miłośnik czwronogów wie, jak dużym problemem jest wszedobylska sierść. Jeszcze większą zagwozdką jest sposób na pozbycie się jej z ubrań i tkanin. Często nie pomaga nawet wielokrotne pranie i drogie sklepowe detergenty. Jest jednak jeden prosty i tani trik, który świetnie usuwa sierść podczas prania.

Pranie zazwyczaj nie należy do najtrudniejszych obowiązków domowych, jednak sytuacja wygląda nieco inaczej, gdy w grę wchodzi usunięcie z ubrań sierści naszych milusińskich. Ponadto właściciele psów i kotów dobrze wiedzą, że ręczne oczyszczenie tkanin przed włożeniem ich do pralki również nie gwarantuje pełnego sukcesu. Co więc zrobić, aby całkowicie pozbyć się sierści ze swojego prania? Jest na to jeden genialny trik, a wykonać go można za pomocą produktu, który zapewne każdy posiada w swoim domu. 

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się sierści z prania? Wystarczy włożyć jeden produkt codziennego użytku do pralki

Aby całkowicie pozbyć się sierści ze swoich ubrań nie wystarczy jedynie użyć podstawowych detergentów i ustawić program do prania. Niezwykle ważne jest coś jeszcze... dorzucenie do prania czystej gąbki kuchennej lub takiej służącej do mycia ciała. Istotne jest, aby nie była ona wcześniej używana do innych celów. Jest to niezwykle prosty domowy sposób, gdyż wystarczy umieścić ją w bębnie, włączyć ulubiony program i gotowe, ubrania są wolne od kłaczków. Taką gąbkę można użyć wielokrotnie, jednak należy pamiętać, aby po każdym praniu dokładnie oczyścić ją z sierści. Jest to świetny trik pozwalający zaoszczędzić nieco pieniędzy, gdyż specjalne kulki przeznaczone do usuwania sierści z prania są znacznie droższe. 

owady w doniczkach/ziemiórki Jak pozbyć się ziemiórek? Napar ze zdrowego warzywa je przepędzi

Szybki sposób na pozbycie się sierści przed wyjściem 

Powszechnie znanym i lubianym sposobem na uporczywą sierść naszych milusińskich jest także rolka z samoprzylepnymi wkładami, która pozwala na szybkie oczyszczenie ubrań i tkanin poza praniem. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie materiały powinny mieć z nią styczność, gdyż może ona uszkadzać ich włókna, zostawiać na nich klej i ostatecznie pogorszyć wygląd waszych stylizacji. 

Do kiedy rozliczenie PIT 2022? - zdjęcie ilustracyjne Do kiedy rozliczenie PIT 2022? Tego dnia mija termin składania zeznania

Warto również pamiętać o regularnym wyczesywaniu swoich czworonogów, aby na własne życzenie nie pogarszać zaistniałej sytuacji. 

Więcej o: