Wsyp pół szklanki soli do odpływu. Banalny trik sprawi, że sporo zaoszczędzisz

Dzięki temu genialnemu trikowi pozbędziesz się powszechnego problemu w mgnieniu oka, a do tego zaoszczędzisz. To banalnie prosty domowy sposób. Wystarczy wsypać pół szklanki soli do zlewu.

Zatkany zlew w kuchni lub łazience potrafi być nie lada utrapieniem. Jeśli nie czyścimy regularnie odpływów, zaczynają się w nich gromadzić resztki jedzenia, tłuszczu i środków kosmetycznych. Nie zawsze jednak da się tego uniknąć. Zamiast jednak wzywać hydraulika, czy kupować drogie specyfiki warto wypróbować proste domowe sposoby na zatkane rury.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak udrożnić rury domowym sposobem? Wystarczy wsypać sól do zlewu

Najprościej udrożnisz rury za pomocą soli, którą praktycznie każdy posiada w swojej kuchni. Jedyne co musisz zrobić, to wsypać do zlewu pół szklanki soli, a po upływie kilku minut zalać dwoma litrami wrzącej wody. Dzięki temu resztki jedzenia lub kosmetyków, zalegające w rurach, natychmiast zostaną usunięte. W przypadku poważniejszych niedrożności warto powtórzyć cały proces jeszcze raz. Wykorzystanie soli do odtykania zlewu, można traktować również jako działanie profilaktyczne podczas rutynowych porządków.

Wypróbuj również ten sposób na zatkany zlew. Szybko i tanio

Jeśli problemy ze zlewem dotykają nas częściej, problem może być nieco poważniejszy. Warto spróbować wtedy stworzyć trochę silniejszą mieszankę z produktów, które posiadamy w domu. Do wspomnianej wcześniej pół szklanki soli dodaj pół szklanki sody oczyszczonej i razem je wymieszaj. Po wsypaniu ich do odpływu zalej podgrzaną szklanką octu spirytusowego, a następnie odczekaj 10 minut i zalej zagotowaną wodą. Nierzadko domowe produkty okazują się równie skuteczne, co środki chemiczne. Poza tym są o wiele bardziej ekologiczne i bezpieczne w użyciu.

Więcej o: